Õpetajale
Eesti Meremuuseumi muuseumitundides käsitletakse merekeskkonda, ajalugu, tehnikat ja teadust. Tunnid toimuvad inspireerivas keskkonnas – Lennusadama angaaris, jäämurdjal Suur Tõll ja Paksus Margareetas. Meie muuseumitunnid on mängulised ja eakohased eelkooliealistest gümnaasiumiõpilasteni.
Meremuuseumis õppimine kasvatab lisaks uutele teadmistele merest, ajaloost ja tehnikast ka uudishimu ja avatust, parandab enesejuhtimist ja vastutustunnet, arendab loovust, probleemilahendamise oskuseid, suhtlus- ja koostööoskuseid ning kriitilist mõtlemist.
Vaata lähemalt muuseumitunde
Lapsevanemale
Neli korda aastas koolivaheaegadel korraldab Meremuuseum 1.-6. klassi lastele mereteemalisi linnalaagreid. Põnevad ja liikumist täis päevad viivad lapsed igas laagris uutesse kohtadesse, kus saab ammutada teadmisi või ise käed külge panna.
Soolast meretarkust sisaldavad ka Meremuuseumi sünnipäevaprogrammid 5.-13. aastastele lastele:
Täiskasvanud huvilisele
Eesti Meremuuseumi merefoorumid on haaravad avatud loengu-, seminari- ja filmiõhtud. Merefoorumid toimuvad 1-2 korda kuus, kestavad kuni kaks tundi ja on huvilistele tasuta. Algusaeg kell 18.00. Kogunemine Lennusadama kassa juures. Muuseumikülastuseks tuleb osta pilet.
- Toimumisajad sündmuste kalendris
- Registreeru siin
- Merefoorumite salvestused
Sarnases formaadis leiavad aset ka polaarfoorumid, mida korraldab muuseumi juures tegutsev Polaarklubi. Foorumite toimumisajad leiab sündmuste kalendrist, eelregistreerimist ei toimu.