Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Haridustöö

  Vaata, mida pakume:

  •             Õpetajale

  •             Lapsevanemale

  •             Merehuvilisele

  Eesti Meremuuseum pakub harivaid väljundeid igas vanuses merendusega seotud teemade huvilistele.

  Haridustegevuse läbivad teemad on meri, ajalugu ja tehnika ning nende ühisosad (näiteks keskkonnateadused, allveearheoloogia, meresõjandus jms uurimissuunad). Nii puudutab ka kogu meie haridustegevus sünnipäevadest muuseumitundideni, loenguõhtutest seikluslike grupiprogrammideni vähemalt ühte merendusega seotud valdkonda.

  Selleks, et inimesed mõtleksid ja tegutseksid merd ja merekeskkonda väärtustavalt, on vaja mitmekülgseid valdkondlikke teadmisi, oskust infot töödelda ja soovi ühiskonnas aktiivselt kaasa lüüa. Seetõttu lähtume nii oma muuseumitundides kui ka meelelahutuslikemates programmides allikakriitilisusest, ajaloolisest empaatiast ning väärtustame koostööoskust ja käed-külge tegevusi, mis võimaldavad mänguliselt teooriat praktikas rakendada.

  Meremuuseumi eriilmelised paigad inspireerivad külastajaid nii vanalinnas kui ka Lennusadamas. Paksu Margareeta elamuslik kogupere näitus kulgeb suuremahuliselt renoveeritud Suure Rannavärava kompleksis ja räägib siinse meresõidu loo keskajast tänapäevani. Selle loogiline jätk on vaid 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel asuvasse Lennusadamasse, mille ülimalt interaktiivne ja mastaapne ekspositsioon keskendub 20. sajandi meretehnikale. Lennusadamas eksponeeritakse ka ajutisi näituseid ja tegutseb jahisadam.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info