Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Organisatsioonist

  Eesti Meremuuseum on Eesti merekultuuri ja -asjanduse ajaloo koguja, säilitaja, uurija ja tutvustaja.

  Meie missioon on kasvatada inimeste teadmisi, austust ning armastust mere vastu. Teeme seda väärtustades vastutustundlikkust, mõttejulgust, koostööd ja avatust. 

  Meremuuseum on kasutajate ootustele ja vajadustele vastav mäluasutus, pakkudes elamust nii kodu- kui ka välismaistele külastajatele, kasvatame seeläbi Eesti kui kultuuriturismi sihtpunkti populaarsust.

  Oleme töötaja- ja peresõbralik tööandja ning sotsiaalselt vastutustundlik asutus. Muuseumi algatus “Meie lapsed” pakub vähekindlustatud lastega tegelevatele organisatsioonidele muuseumi tasuta külastusvõimalust.

  2017. aasta aprillis läks Eesti Meremuuseum üle sihtasutuseks ning tegutseb kui mereasjanduse juhtmuuseum. Meremuuseumit juhib juhatuse liige Urmas Dresen.

  Näitused
  Muuseumi kaks hinnatud püsiekspositsiooni asuvad ajaloolises Paksus Margareetas ja Lennusadamas.

  Paksu Margareeta elamuslik kogupere näitus kulgeb suuremahuliselt renoveeritud Suure Rannavärava kompleksis ja räägib siinse meresõidu loo keskajast tänapäevani. Selle loogiline jätk on vaid 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel asuvasse Lennusadamasse, mille ülimalt interaktiivne ja mastaapne ekspositsioon keskendub 20. sajandi meretehnikale. Lennusadamas eksponeeritakse ka ajutisi näituseid ja tegutseb jahisadam. 

  #eestimeremuuseum #paksmargareeta #lennusadam #seilamekoos

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info