Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Uudiskirja ikoon
Liitu uudiskirjaga

Teadustöö

Eesti Meremuuseumi peamised uurimisvaldkonnad on merearheoloogia ja meresõjandus. Lisaks on püsiekspositsiooni ja ajutiste näituste kontekstis fookuses ka navigatsioon ja kuulsad mereretked, samuti reisilaevaliiklus. 

Merearheoloogia töögrupp uurib merearheoloogiaga seotud pärandit nii Eesti vetes kui ka maismaal, järgides oma tegevusvaldkonna kaasaegseid teaduspõhimõtteid ja UNESCO veealuse kultuuripärandi kaitse konventsiooni. Eesmärgiks on tuua näituste, haridustegevuse ja kommunikatsiooni kaudu laiema publikuni meelejäävad lood merepõhjas lebavatest leidudest ja aaretest.

Meresõjanduse uurmisvaldkond on lai ning keskendub peamiselt Eesti ja välisarhiivides leiduvate materjalide läbitöötamisele ning publitseerimisele, samuti Eesti Meremuuseumi enda kogudes oleva materjali analüüsile. Hiljutised uurimisteemad on olnud „Läänemere meresõjalised strateegiad 1920-1940” ja „Eesti Merevägi Vabadussõjas 1918-1920“.

Koostöös Eesti Meremuuseumiga saavad õpilased ja üliõpilased teha uurimistöid. Vaata lähemalt https://meremuuseum.ee/uurimistoo-meremuuseumiga/

Ülikoolides valminud parimatest Eesti merendusajaloo alastest uurimistöödest annab muuseumile ülevaate tudengitööde konkurss. Tutvu konkursile töö esitamise statuudiga siin: