Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

    Praktika Meremuuseumis

    Pakume praktikavõimalusi erinevate erialade tudengitele.  

    Ajaloo- ja arheoloogia erialal õppijatele võimaldame eelkõige muuseumipraktika sooritamist. Täpne info koos vajalike kontaktidega on toodud allpool.

    Teiste erialade tudengeid palume avaldada praktikasoovi kirjutades muuseumi personalijuhile (Katrin Koit, e-post: katrin.koit@meremuuseum.ee). 

    Praktika ajaloo- ja arheoloogia eriala tudengitele 

    Ootame muuseumipraktikale tudengeid, kes tahavad rakendada õpitut ning omandada töökogemust ajaloo- ja arheoloogia vallas. Konkreetsed tegevused leppime kokku sõltuvalt praktikandi ettevalmistusest, praktika kestusest ja muuseumi tööplaanist. Omalt poolt pakume vajalikku väljaõpet, asjatundlikku juhendamist ja võimalust tutvuda muuseumitöö erinevate tahkudega. Praktikat me ei tasusta. 

    Praktikasoovi võib avaldada aastaringselt. Selleks palume saata oma CV koos lühikese (kuni 1 lk) motivatsioonikirjaga e-postile teele.saar@meremuuseum.ee. Samal kontaktil on teretulnud täpsustavad küsimused.  

    Millistes valdkondades saab praktikat sooritada? 

    Muuseumipraktikat saab sooritada erinevates valdkondades, mis valitakse vastavalt õpitavale erialale, praktikamahule ja konkreetse praktikandi huvile. Näiteks: 

    • Teadustöö. Oled Sa kunagi mõelnud, kuidas sünnivad teadusartiklid ja raamatud? Milline on eeltöö artikli või raamatu valmimisele? Kes kirjutab tekstid? Kes valib illustratsioonid? Või kuidas saadakse uusi teadmisi merepõhjas asuvatest laevavrakkidest? Milliseid teadmisi ja oskusi on vaja arheoloogilise materjaliga töötamisel? Teaduri abina saad sellest hea ülevaate ning võimaluse osaleda pikaajalistes tööprotsessides. 
    • Näitused. Oled Sa kunagi mõelnud, kuidas sünnivad näitused? Kuidas valitakse sinna esemed? Kes kirjutab tekstid? Kuidas jõuavad esemed näitusesaali? Kuraatori abina saad sellest hea ülevaate ning võimaluse lüüa kaasa uue näituse valmimises. 
    • Kogud. Töö kogudega sisaldab museaalide kirjeldamist, uurimist ning andmete sisestamist muuseumide infosüsteemi MuIS. Kogudega töötades omandad teadmisi säilitamistingimuste ja -tegevustega kohta ning saad tegeleda uurimistööga. 
    • Teaduskorraldus ja ürituste ettevalmistamine. Muuseumis toimub nii kitsamale huvigrupile (workshop’id, seminarid, konverentsid) kui suurele publikuhulgale suunatud üritusi. Iga ettevõtmine valmistatakse põhjalikult ette, et see õnnestuks. Üritust korraldades saad töötada meeskonnas, rakendada oma ideid, planeerida kommunikatsioonitegevusi jne. 

    Miks valida praktikakohaks meremuuseum? 

    • Saad ülikoolis omandatud teadmised päris töökeskkonnas proovile panna; 
    • Sul on võimalus leida endale lõputöö teema ja alustada materjalide kogumist. Kui kaitsed lõputööd Eesti merenduse ajaloo teemal, siis saad osaleda konkursil, mille raames tunnustame parimaid töid preemiaga; 
    • Pakume Sulle võimalusi oma oskuste arendamiseks ja uute teadmiste omandamiseks; 
    • Saad õppida meie professionaalselt juhendajalt, kes on Sinu partner kogu praktika vältel; 
    • Oled osa sõbralikust ja ühtehoidvast kollektiivist, kaasame Sind erinevatesse ettevõtmistesse; 
    • Eduka praktika korral kingime perepääsme meie mõlemasse muuseumimajja.  

    Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

    Save preferences More info