Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Luurenäitus Meremuuseumis ootab huvilisi selle nädala lõpuni

  Kahe maailmasõja vahel luures teeninud Eesti mereväeohvitseri Bruno Linnebergi erakordset elu avav Meremuuseumi näitus ootab huvilisi Lennusadamasse 16. jaanuarini. Viimase võimaluse tutvuda sellega autorite abil pakub näitusel 14. jaanuaril toimuv filmiõhtu.

  „Bruno Linnebergi teenistuskäik oli mitmeti silmapaistev. Näiteks suutis ta väikeriigi vanemohvitserina niivõrd raskest ajast nagu teine maailmasõda eluga pääseda ja sellest ka enda perekonna välja tuua,“ selgitas näituse kuraator ja Eesti meremuuseumi teadur Arto Oll.

  „Tavaliselt luures tegutsenud inimestest pole materjale säilinud. Tänu koostööle Bruno Linnebergi järeltulijatega ja teadurite põhjalikule arhiivitööle õnnestus üks silmapaistev lugu välja selgitada,“ lisas näituse kuraator ja Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Ivo Juurvee.

  Filmiõhtul jutustavad näituse autorid laiemalt Bruno Linnebergist ja Eesti luure ajaloost. Seejärel saab vaadata luurefilmi „02“. Filmiõhtu ajakava ja sellel osalemise tingimused on kättesaadavad Meremuuseumi kodulehel ja Facebooki kontol.

  Fotod: luurenäituse üldvaated ja autorid (autor – Aron Urb), filmiõhtu kuulutus.

  Video: näituse tutvustus – https://youtu.be/7e-UPqDN4tc.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info