Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Konverents „Cogge sive navis magna: keskaegsed laevad Läänemere äärest“ 

  23.-24. novembril 2023 

  Tallinnas: Kultuurikatlas ja Lennusadamas 

  Korraldaja: Eesti Meremuuseum 

  2022. aasta kevadel leiti Tallinnast, sadama lähedalt laevavrakk. See on juba teine Tallinnast leitud keskaegne laev viimase 7 aasta jooksul ning täiendab oluliselt meie teadmisi nii toonaste laevade ehituse, elu-olu kui hansakaubanduse kohta. Ehitustööde käigus päevavalgele tulnud laev on väga hästi säilinud, ligi 26 m pikk, 9 m lai ning dateerub 14. sajandisse. Sarnaselt 2015. aastal Kadriorust leitud laevavrakile transporditi ka see laev Eesti Meremuuseumisse, kus vrakk jääb ootama väljakaevamisi, uurimist, konserveerimist ning eksponeerimist. 

  Tallinn pole üksi – viimastel aastatel on keskaegseid laevaleide päevavalgele tulnud ka teistest Läänemere-äärsetest riikidest. Eesti Meremuuseum kutsub 2023. aasta sügisel Tallinna kokku uurijad, kes tegelevad nii keskaegsete laevade uurimise kui konserveerimisega. Konverents annab võimaluse tutvustada hiljutisi tähelepanuväärseid laevaleide ning arutada nii laevaehituse ja -tüüpide kui ka  uurimis- ja konserveerimismeetodite üle. Konverentsi käigus toimuvas töötoas on võimalik lähedalt tutvuda Tallinnast leitud laevavrakiga ning arutleda laeva tüübi ja ehitustunnuste üle. 

  Sessioonid

  Esinejad

  Programm

  Osalustasud

  Registreerimine

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info