Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Sessioonid

  Konverents on jagatud neljaks sessiooniks:   

  1. sessioon: Kesk- ja varauusaegsed laevaleiud Läänemere piirkonnas 

   Viimastel aastatel on Läänemere piirkonnast leitud mitmeid kesk- ning varauusaega dateeruvaid laevavrakke, mis aitavad täpsustada mitte ainult laevaarheoloogias aastaid arutatud küsimusi, vaid ka meresõidu- ja kaubandusajalugu laiemalt. Käesolevas sessioonis anname ülevaate viimaste aastate tähelepanuväärsetest leidudest ning nende esialgsest uurimisest.   

  2. sessioon: Ühendatud kogukonnad 

   Kaupmehed, kaubalinnad, kaubad, seadused ja tavad – sadamate vahel kurseerivad laevad ühendasid selle kõik üheks süsteemiks, mida tänapäeval tunneme Hansa liiduna. Mida teame toonasest kauplemisest, meresõidust ning selle tausta moodustanud tegevustest, leiab käsitlemist konverentsi teises sessioonis. 

  3. sessioon: Peidus lood – loodusteaduslikud analüüsid ning neist saadav info 

   Palünoloogia, dendrokronoloogia, röntgenuuringud ning isotoopanalüüsid on vaid mõned võimalused arheoloogilise leiumaterjali loodusteaduslikuks uurimiseks. Käesolevas sessioonis vaadeldakse nii juba edukalt kasutatud uurimismeetodeid, kui ka neid, mis võiks tulevikus meie teadmisi arheoloogililse materjali kohta oluliselt täiendada. 

  4. sessioon: Vana laeva uus elu – pärandi hoidmine ja säilitamine 

   Arheoloogilised laevad kui väga suured ja keerulised objektid on konserveerimise seisukohalt väga suur väljakutse. Kuidas ja milliste meetoditega tuleks laevavrakki ning sellelt saadus leide konserveerida, nii et ei häviks laev ja sellelt saadav teaduslik informatsioon, ning vrakk oleks tulevikuski huvilistele vaadeldav.   

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info