Paksu Margareeta värkstuba
Laupäev, 8.04, 12.00 - 16.00
Kas viikingid kandsid tätoveeringuid? Mõned allikad väidavad küll nii – vähemalt need Rootsimaa päritolu viikingid, kes rändasid kaubateedel läbi Venemaa alade. Araabia saadik Ibn Fadlan, kes oli saadetud bulgaaride juurde kaubasuhteid sõlmima, kirjutab, et russidest ehk idaviikingitest kaupmehed olid tätoveeritud sõrmeotstest kuni kaelani sümbolite, väätide ja puude kujutistega. Siiski pole kindel, kas kujutised olid tõesti tätoveeritud naha sisse või maalitud selle peale.
Värkstoas me kedagi küll nõelaga ei torgi, vaid joonistame tätoveeringu paberile ja kiletame, et seda võiks kanda näiteks nagu käevõru.
Teema: tätoveeringu kavand
Aeg: laupäeval, 8. aprillil kl 12.00–16.00
Koht: Paksu Margareeta ekspositsioonisaali neljandal korrusel
Hind: muuseumipiletiga külastajale tasuta. NB! Materjalid ja töövahendid on muuseumi poolt.
Eesti Meremuuseum ja Thetis Ekspeditsioonid tähistavad populaarteadusliku retkega 200 aasta täitumist sellest, kui Saaremaal sündinud Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen avastas Antarktise.
Eesti Meremuuseumi juhatuse liige Urmas Dresen ja ehitaja Acres OÜ esindaja Ain Holland asetasid Paksu Margareeta suurtükitorni tugisambasse tagasi sealt ehitustööde käigus leitud ajakapsli 1979. aastast.
Sel pühapäeval, 13. jaanuaril jõuab Lennusadamas toimuva perepühapäevaga lõpule Eesti Meremuuseumi koostatud suur Eesti laevalugude ülevaate näitus „100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918-2018“.
+372 6 200 550 (E-R 9-17), v.a. riigipühadel
info@meremuuseum.ee
Vesilennuki 6, Tallinn
Lennusadam :http://meremuuseum.ee/lennusadam/lahtiolekuajad/
Paks Margareeta SULETUD RENOVEERIMISEKS. AVAME 2019 SÜGISEL
Vaata kaarti