Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Öö muuseumis. Lennusadam 10!

  “Öö muuseumis” toimub õhtuhämaruses, mil muuseum on tavakülastajatele suletud. Sel korral on Öö muuseumis programmis rohkem juttu Lennusadama hoonest endast ja vesilennukitest, sest käesoleval aastal tähistame meremuuseumis Lennusadama 10. sünnipäeva! Õhtu jooksul saame teada, miks on Lennusadama hoone eriline, tutvume vesilennukiga ja uurime angaari kõrgelt kaarsillalt. Veel vaatame Hullu Teadlase katseid veega ja meisterdame. Muidugi sööme Lennusadama sünnipäeva puhul ka maitsvat torti!

  Seiklusrikka õhtu lõpetab kogupere filmi vaatamine. Lisaks saavad kõik ööbijad võtta osa loosimismängust, kus loosime palju põnevaid auhindu. Peaauhinna võitjatel on võimalik ööbida ei kusagil mujal kui allveelaevas Lembit!

  Võtke kaasa matkamadrats ja magamiskott ning veetke üks seikluslik öö muuseumis!

  Hind: 25 eurot/osaleja
  Piletid saadaval Piletilevis
  Lisainfo
  : booking@meremuuseum.ee, tel. 6200 550.

  Programm on mõeldud 7–12 aastastele lastele ja neid saatvatele täiskasvanutele. Hind sisaldab seikluslikku programmi, õhtusnäkki, hommikusööki ja ööbimisvõimalust oma magamisvarustusega.

  Muuseumis järgitakse sündmuse ajal kehtivaid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks seatud piiranguid. Muuseumisse pääseb COVID-19 vaktsineerimise, haiguse läbipõdemise või negatiivse testi tõendi ettenäitamisel. Nõue ei kehti alla 18-aastastele.

  Ajakava:

  1. aprill 2022

  18.30-19.15 Sissepääs ja registreerimine

  19.15-21.15 Töötoad: ringkäik Lennusadamas ja kaarsilla ületamine, tutvumine vesilennukiga „Short 184“ koopiaga, meisterdamine

  21.15 Õhtusnäkk ja Lennusadama sünnipäevatordi söömine

  21.30 Hullu Teadlase teadusetendus

  22.00 Loosimismäng ja perefilm “Kapten Morten lollide laeval”

  00.00-7.30 Öörahu

  Kohvik MARU on avatud kella 23ni, kui kehtivad piirangud seda võimaldavad.

  2. aprill 2022

  7.30-8.45 Hommikusöök

  7.30-8.00 Hommikujooga

  9.00 Ürituse lõpp

  Meelespea ja KKK:

  • Mida kaasa võtta?
   Iga osaleja võtab kaasa oma hügieenitarbed, magamiskoti, matkamati jm endale sobivad magamisvahendid. Soovitav on panna selga mugavad riided ja jalga mugavad jalanõud. Üleriided saab jätta garderoobi (valveta), muuseumis on lukustatavad kapid.
  • Kuidas on lood söögiga?
   Soovitame enne sündmusele tulekut kõhu täis süüa. Kaasavõetud söögiga sisse ei lubata, küll aga võib kaasa võtta joogipudeli. Programmi jooksul toimub üks kerge snäkipaus (hinna sees). Piletihinna sisse kuulub ka hommikusöök.
  • Kuidas on lood privaatsusega?
   Öö muuseumis on koos tegutsemiseks. Osalejad jagatakse umbes 20-liikmelisteks gruppideks ja iga grupp saab endale grupijuhi, kelle juhtimisel toimub tegevus kogu programmis ettenähtud aja. Pärast programmilise osa lõppu algab ettevalmistus magamiseks. Muuseum muutub suureks laagriplatsiks, magamine toimub Lennusadama angaari esimesel korrusel allveelaeva Lembit vahetus läheduses. Muuseumis on põrandaküte.
  • Missugune on täiskasvanute roll?
   Täiskasvanud võivad osa võtta kogu programmist sama lustlikult nagu lapsedki. Siiski palume arvestada, et täiskasvanu vastutab endaga kaasa võetud laste eest – kindlustab, et laste käitumine tagaks meeldiva õhtu nii neile endile kui ka teistele osalejatele, järgib öörahu kokkuleppeid ja hoiab majas öösel vaikust.
  • Millal saab muuseumist lahkuda?
   Öö muuseumis on kogu öö kestev üritus, mis eeldab muuseumis viibimist kogu öö ja lõpeb hommikul. Soovi korral võib lahkuda ka pärast programmi lõppu ja enne öörahu. Loomulikult saab öösel lahkuda hädaolukorras.
  • Kui palju täiskasvanuid lastegrupi kohta osalema peab?
   Öö muuseumis on eelkõige lastele suunatud sündmus, täiskasvanute roll on lapsi tegemistes toetada, kuid julgeme arvata, et meeldejääv on ta kõigile. Keskmiselt võiks 1 täiskasvanu vähemalt iga 4 lapse kohta ehk:
   kui osaleb kuni 4 last, peab kaasas olema 1 täiskasvanu;
   kui osaleb 4 kuni 8  last, peab kaasas olema 2 täiskasvanut;
   kui osaleb 8 kuni 12 last, peab kaasas olema 3 täiskasvanut.
  • Kui vanadele lastele on sündmus suunatud?
   Sündmus on suunatud peamiselt 7-12 aastastele lastele, kuid iga vanem tunneb oma last kõige paremini ning nii ei ole välistatud, et ka 6- ja 13-aastane tunnevad sündmusest rõõmu. Peamine on silmas pidada, et laps oskab käituda suures seltskonnas, julgeb uinuda ja magada võõras kohas ning saab aru öörahu mõistest.
  • Mis sündmusel toimub?
   Öö muuseumis on seikluslik üritus, mille jooksul osaletakse erinevates põnevates tegevustes – saab uusi teadmisi ja praktilisi nõuandeid, toimuvad mängulised tegevused ja kohtumised huvitavate külalistega.
  • Kuidas on lood hügieeniga?
   Muuseum hoitakse igapäevaselt puhtana ja ruume ventileeritakse. Hambaid saab peasta meie avarates tualettruumides. Muuseumis on mitu kätepuhastusjaama ning piisavalt ruumi, et oma matkamatid lahti rullida naabrist pisut eemal.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info