Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Muuseumiöö 2022 Lennusadamas

  MÖÖ programm

  Muuseumiööl pöörab Eesti Meremuuseum tähelepanu ligipääsetavale ja kaasavale muuseumile. Nimelt on Lennusadamas 90% muuseumialast ratastooliga ligipääsetav. Meie ajutine näitus „Põrgu Läänemerel“ on kohandustega nägemis- ja kuulmispuudega inimestele ning on läbitav ka ratastooliga liikudes. Nägemispuudega külastajaid abistab kirjeldustõlge, juhttee, taktiilne ruumiplaan näituse alguses ning kaks kombatavat mudelit ja üks kombatav konvoi plaan. Sarnaselt kirjeldustõlkega on ajutisel näitusel ka eesti viipekeele tõlge, mida saab vaadata isiklikust nutiseadmest digigiidi abil.

  Julgustame Lennusadamasse tulekuks kasutama ühistransporti, tulla jala või rattaga!

  Lennusadamas avatud püsiekspositsioon ning lisaks ajutised näitused “Põrgu Läänemerel” ning “Kajutivestlused Johan Pitkaga. Tulevase kontradmirali värvikas meresõiduaeg 1896-1900”.

  Juminda miinilahing oli mitu korda ohvriterohkem kui Pearl Harbour või Dunkirk, kuid ometi teatakse sellest traagilisest sündmusest teenimatult vähe. Lennusadama uus näitus „Põrgu Läänemerel“ avab 80 aasta taguse katastroofi sünget tausta, dramaatilisi sündmusi ning sellesse põrgusse sattunud inimeste ja laevade lugusid.

  Johan Pitka 150. sünniaastapäevale pühendatud näitus Lennusadamas heidabki valgust nendele olulistele aastatele tulevase kontradmirali kujunemisloos, keskendudes vahemikule 1896–1900, mil Pitka tegi noore kaugsõidukaptenina kaks reisi Ladina-Ameerikasse parklaeval Lilly. Oma mälestustes on ta sellele eluperioodile omistanud märgilise tähtsuse.

  Näitus annab sõna juubilarile enesele, kes on oma mälestusteraamatus värvikalt kirjeldanud külastatud sadamaid, meresõitu, loodusnähtusi, laevameeskonda, laeval elanud loomi ning teekonnal kohatud inimesi. Neid huumoriga vürtsitatud lugusid aitavad illustreerida ja konteksti seada põnevad eksponaadid ja interaktiivsed lahendused. Nii avaneb meile kaasahaarav pilt 19. sajandi lõpu kaubandusliku meresõidu olemuslikest tahkudest läbi ühe suure meremehe silmade.

  Püsiekspositsioon

  Unikaalses vesilennukite angaaris on ehtne allveelaev Lembit 1930ndatest, paadid ja purjekad, vesilennuk Short 184 koopia, miinid, kahurid ning palju muid elusuuruses eksponaate. Ümbermaailmareis kollasel allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, suur akvaarium, simulaatorid muudavad Lennusadama külastuse meeldejäävaks elamuseks kogu perele.

  Oluline lisainfo

  Muuseumiööl on ajutine näitus “Väiksed laevad, suured meistrid” ja muuseumilaevad suletud.
  Sissepääsu hind on üks euro, kuni 8aastased (k.a.) lapsed tasuta.
  Lennusadama Maru kohvik on avatud kella 23.00-ni.

  Sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kella 22.15-ni.

  https://programm.muuseumioo.ee/map/museum?id=603

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info