Muinastulede öö

Traditsiooniks saanud muinastulede öö Lennusadama välialal toimub sel aastal 27. augustil kui süütame üheskoos päikeseloojangul iidsete tavade kohaselt viipetuli, mis juhatab kaugetes vetes seilavad meremehed tagasi koju. Viipetuli oli algeline tuletornide eelkäija, mille eesmärgiks oli laevade navigeerimise hõlbustamine – kus hiiglasliku kooguga kaevu sarnaselt kõrgele tõstetud raudkorvis põlesid kas tõrvased halud või siis ka süsi. Viipetule loojaks peetakse taanlast Jens Pedersen Grovet (1584 – 1639), kes esimese sarnase tulepaagi püstitas 1627. aastal Jüütimaa põhjaossa Skagenisse. Eesti rannikul püstitati esimesed viipetuled 1646. aastal Sõrve sääre tipus olevale Vesitüki laiule ning Ruhnu saare läänerannal paiknevale Pärsi neemele. 1650. aastal on Rootsi kartograafide poolt need ka kantud merekaartidele. Viipetuled levisid üle Skandinaavia, ent asendusid siiski sajakonna aasta jooksul juba tunduvalt modernsemate puidust ja kivist tuletornidega.

Muinastulede programm Lennusadamas:

Merel: meretakso, lahesõidud, erilised purjetajad
    Alal: kaubandus, toitlustus, huvitelgid, lasteala• 13.00 Maskottide karneval
    • 17.00 JÄÄÄR, Jaan Sööt
    • 19.00 Eesti Sõjaväeorkester koos Uku Suviste ja Grete Paiaga
    • 20.30 Viipetule süütamine, Tulelaul laevapardal VENUS noorte bändide esitluses, DJ Anett
    • 21.00 Vennaskond

Lastealal:
    • 14.00 Miku-Manni Lasteteatrietendus “Kes ei tööta, see ei söö!”
    • 15.00 Koit Tantsukool
    • 16.00 Mustkunstnik Marko Mustkunstishow
    • 17.00 Tallinna Huvikeskus Kullo KT Stuudio
    • 18.00 Maskottide karneval

Sündmust jäädvustab fotograaf.

Kogu programm toimub Lennusadama välialal ja on kõigile huvilistele tasuta!

Jooksva info sündmuse kohta leiate Facebookis.