Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Ainulaadsed muuseumituurid: kirjeldustõlkega näitusel „Väiksed laevad, suured meistrid“

  Esmaspäeval, 17. oktoobril kell 11 (grupp täis) ja kell 14 ootab Eesti Meremuuseum külla kirjeldustõlkega muuseumituuridele. Püsinäituse kuraator Mihkel Karu tutvustab koostöös kirjeldustõlgi Aive Peiliga Lennusadama muuseumimajas näitust „Väiksed laevad, suured meistrid“. See räägib laevamudelite ehitusest ja meistritest Eestis.

  Muuseumituuridel avaneb ainulaadne võimalus tutvuda lähemalt näituse suurima mudeliga – kolmemastilise purjelaevaga Mars. Ligi neli meetrit pika mudeli meisterdasid aastatel 1954-1955 Tallinna Tööstuskooli õpilased. Igapäevaselt kaunistab see näituse sissepääsu, tuuride ajaks saab mudel aga alla. Kompimisulatusse jõuavad purjed ja nöörredelid, ahter ja vöör, laevatekk ja kiil ning muud purjelaeva detailid.

  Muuseumituurid kestavad 1-1,5 tundi ja on tasuta. Osaleda saab korraga kuni 12 nägemispuudega inimest, neile lisanduvad saatjad.

  Muuseumituuridel osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 12. oktoobril saates kirja booking@meremuuseum.ee. Selles palume märkida, mis ajal tulete ning osalejate ja saatjate nimed.

  Info ligipääsetavuse kohta on leitav muuseumi veebilehel. Täiendavad küsimused on teretulnud muuseumi kontaktidel.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info