Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Uude maailma! Näitus Tammsaare pargis

  Kuni 1. septembrini saab vaadata Tammsaare pargis ookeanilainerite postkaarte Eesti Meremuuseumi kogust.

  Ookeanilainerid olid rohkem kui saja aasta jooksul peamine viis mandritevaheliseks reisimiseks. Ajastut võib piiritleda ühelt poolt aurulaevade arengu algusega 19. sajandi keskpaigas ning teiselt poolt reisilennunduse võidukäigu algusega 1950. aastatest alates.

  20. sajandi alguseks said ookeanilaineritest rahvuslikud sümbolid – Euroopa suurriikidele oli auasi omada maailma parimat ja silmapaistvamat reisilaeva. Kõige suuremad, luksuslikumad ja kiiremad lainerid sõitsid Põhja-Atlandil, pidades ühendust uue ja vana maailma vahel. Peale selle, et nad nautisid kultuurilise ja kunstilise fenomeni staatust, mängisid ookeanilainerid olulist rolli ka tehnika arengus.

  Näitusel on väljas kümme ookeanilainerit, mis kõik kuulusid oma aja silmapaistvamate hulka nii suuruse, luksuse kui ka kiiruse poolest. Väljapanek tugineb Soome kollektsionääri, merendushuvilise ja estofiili Keijo Polóni (1940–2019) postkaardikogule, mis pärandati Eesti Meremuuseumile 2020. aastal.

  Koostaja: Eesti Meremuuseum

  Kujundus: Fly Illustration OÜ

  Keeletoimetus: Hille Saluäär

  Tõlge: Toimetaja OÜ

  Trükk ja paigaldus: Digitrükk OÜ

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info