Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Meie näitus Läänemerest rändas Lodjakotta

  Alates laupäevast, 26. märtsist saab Lodjakojas külastada Eesti Meremuuseumi interaktiivset näitust „Läänemeri maailmameres“.

  Lodjakoda asub Tartus Emajõe kaldal ja läbi veeringe jõuab varem või hiljem Läänemeri meieni ning siinsed veed merre. Lisaks veele on Tallinnast Tartusse jõudnud ka Läänemerd tutvustav Eesti Meremuuseumi näitus Läänemeri maailmameres.

  „Lodjakoda pakub avastamisrõõmu nii suurematele kui ka väiksematele külalistele. Kohalike mereteadlaste abiga saavad nüüd nad vastuse küsimusele, mis teeb Läänemere eriliseks. Seda nii rohkete põnevate faktide kui ka huvitavate käed-külge-lahenduste abil,“ ütles Lodjakoja eestvedaja Liisa-Lota Kaivo.

  Läbi näituse tutvustavad Eesti meregeoloogid, hüdrograafid, merearheoloogid, merebioloogid ja merefüüsikud Läänemere soolsuse, reljeefi, elustiku ning merepõhjas leiduvate laevavrakkide terviklikku kooslust erinevate nurkade alt.

  „Heameel on, et veel üks mereteemaline näitus meie muuseumimajadest kaugemale jõuab. Seda enam, et keskmes on Eesti teadlaste käsitlus meie kodusest merest. Loodame, et see pakub elavat huvi Tartu ja Lõuna-Eesti elanikele ning seeläbi saab arvestatava toetuse uue lodja ehitus,“ sõnas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

  Näitusega „Läänemeri maailmameres“ oli võimalik esmakordselt tutvuda Eesti Meremuuseumi Lennusadama muuseumimajas alates oktoobrist 2020 kuni aprillini 2021. Tolleaegset infot leiab sellel lingil.

  Näituse koostamist on toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus, Eesti Teadusagentuur ja Kultuurkapital, näituse toomist Lodjakotta – Kultuurkapital.

  Fotod meie näitusest Lodjakojas:  Linda Saare, MTÜ Emajõe Lodjaselts.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info