Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Meremuuseum ootab konkursile Eesti merendusajaloo lõputöid

  Kõrgkoolide vilistlastel, kelle lõputöö käsitleb Eesti merenduse ajalugu, on võimalik saada Eesti Meremuuseumi tunnustus, mis hõlmab ka rahalist preemiat. Selleks tuleb esitada töö vastavale konkursile hiljemalt 1. veebruaril 2022.

  „Eesti merenduse ajaloos on veel palju, mida teaduslikult uurida. Üliõpilased, kes seda ette võtavad, vajavad innustust ja väärivad tunnustust. Selleks oleme aastaid toetanud üliõpilasi lõputööde juhendamisega. Eelmisest aastast pakume aga ka võimalust meie muuseumi preemia pälvida,“ sõnas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

  Preemia saajad selguvad kord aastas läbiviidava parimate merendusajaloo alaste lõputööde konkursi käigus. Preemiafond on 2000 eurot. Tulemused kuulutab Eesti Meremuuseum välja oma asutamise aastapäeval – iga aasta 23. veebruaril.

  „Tänavu ootame konkursile bakalaureuse-, magistri- ja diplomitöid, mis on kaitstud Eesti või välismaa ülikoolis ajavahemikus alates 15. jaanuarist 2020 kuni 15. jaanuarini 2022. Osalemiseks palume saata lõputöö tekst koos oma kontaktide ja infoga kõrgkooli ning juhendaja kohta e-postile info@meremuuseum.ee hiljemalt 1. veebruaril 2022,“ selgitas Eesti Meremuuseumi teadusjuht Hele Kiimann.

  Esitatud töödest parimaid valib meie muuseumi poolt kokku kutsutud hindamiskomisjon, millesse kuuluvad ka Eesti Meremuuseumi teadurid. Mullu esimest korda läbiviidud konkursil pälvisid eripreemia Tallinna Ülikoolis kaitstud Maria Velikanova bakalaureusetöö „Pärnu Laeva aktsiaselts ja turisminduse areng Eesti Vabariigis“ ja Kaitseväe Akadeemias kaitstud Artur Kaljurandi lõputöö „Eesti merejõudude insenermehaanikud 1919-1940“.

  Parimate lõputööde konkursi statuut Eesti Meremuuseumi kodulehel: https://meremuuseum.ee/teadus-ja-haridus/teadustoo/.

  Fotod: Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, Lennusadama püsiekspositsioon, Paks Margareeta (Meremuuseum).

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info