Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Paks Margareeta taasavatakse kuu aja pärast

  Pärast peaaegu kaheaastast ümberehitust ja Eesti Meremuuseumi uue püsiekspositsiooni loomist avatakse Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskus kõikidele huvilistele taas 29. novembril kell 10.00.

  „Võrreldes varasemaga on suurim muutus kindlasti keskaegse koge vraki ja sellega seotud esemete eksponeerimine. Oleme juurde loonud ja kasutusele võtnud ka täiesti uue ruumi suurtükitorni, sisehoovi ja varasemalt administratiivkasutuses olnud hoovimaja aluse maapõue arvelt. See kaevetöö oli üks suurimaid ehituslikke väljakutseid,“ rääkis meremuuseumi juht Urmas Dresen.

  „Eesti merenduslugu jutustava uue püsinäituse juurde tulevad kaasaegsed näituselahendused, sh. lastele ja erivajadustega inimestele sobivad lahendused, ning kaasaegne esteetika tervikuna. Just nende seadistamisele ja viimistlemisele viimane kuu kulubki,“ sõnas Dresen.

  Muuseum-külastuskeskus on esimesel ööpäeval järjepanu avatud 32 tundi. Muuseumipiletiga saab osaleda tasuta eestikeelsetel kuraatorekskursioonidel ja venekeelsetel üldekskursioonidel (eelregistreerimisega kodulehel paksmargareeta.ee), öisel Suure Rannavärava ekskursioonil koos Urmas Dreseniga ning päikesetõusu ekskursioonil katuseterrassil.

  Taasavamise puhul on Eesti Meremuuseum koostöös Äripäeva kirjastusega välja andnud Paksu Margareeta ajalugu ja muuseumi kujunemislugu käsitleva teose „Paks Margareeta. Värav linna ja sadama vahel“. Sarnaselt Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks ilmunud laevanduse väljaandele annetatakse ka Paksu Margareeta raamatu müügist üks euro Eesti Pimedate Liidule.

  Peale avamismaratoni saavad muuseumi avamisajad olema sarnased Lennusadama lahtiolekuaegadele ning soetada saab ka ühispileti. Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskuse renoveerimist toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondist ning võrdsete elamuslike võimaluste loomist erivajadustega külastajatele Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja EV100.

  Fotod Aron Urb, Toomas Tuul

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info