
Teisipäeval, 15. aprillil algusega kell 18.00 toimub Lennusadamas Polaarõhtu, kus sel korral on Eesti Polaarklubi külaliseks arhitekt Helmi Marie Langsepp, kes esineb teemal “Kunsti residentuur Teravmägede polaaröös”.
Helmi Marie Langsepp töötab doktorant-nooremteadurina Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuri ja urbanistika akadeemias, keskendudes oma teadustöös hooajalistele arhitektuuri lahendustele Kõrg-Arktilistes asumites. Ta on eksperimentaalarhitektuurile keskenduva stuudio Lee Ell asutaja.
Helmi Marie räägib oma kogemustest kunsti residentuuris Spitsbergeni Kunstikeskuses. Jutuks tuleb kunstiresidendi igapäevaelu, loometegevus polaaröös ja Longyearbyeni kunstikogukond. Projekti on toetanud Polaarklubi koos Polaarfondiga ning Eesti Kultuurkapital.
Polaarõhtul osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine.