Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Polaarõhtu Lennusadamas. Arktika uurimisjaamade roll säästva arengu katalüsaatorina.

  Abrisko polaarjaam

  Teisipäeval, 21.mail kell 19.00 toimub taasavatud Lennusadamas järjekordne Eesti Polaarklubi üritus. Seekord on esinejaks Meremuuseumi juhtivteadur Hele Kiimann teemal – Arktika uurimisjaamade roll säästva arengu katalüsaatorina.

  Lühitutvustus:

  Polaarjaamad on olnud teaduse ajaloole ja poliitikale keskenduvate ulatuslike uurimistööde keskmes, kuid väga vähe tähelepanu on pööratud tähtsusele ja mõjule, mida need avaldavad ümbritsevale keskkonnale ning kogukonnale. Seega oli antud uuringu peamine eesmärk hinnata kolme INTERACT-võrgustiku Arktika uurimisjaama, nimelt Gröönimaal Qeqertarsuaqis asuva Kopenhaageni Ülikooli Arktika uurimisjaama, Rootsis Abiskos asuva Abisko uurimisjaama ja Kanadas Nunavutis asuva Nunavuti uurimisinstituudi mõju neid ümbritsevatele kogukondadele ressursside haldamise otsuste ja kultuurilise väärtuse seisukohalt. Ettekanne heidab valgust sellele, milliseid teadusuuringuid peetakse väärtuslikuks eri valitsemistasanditel ja eri sidusrühmade seas, andes ülevaate võimalikest vahenditest, millega suurendada uurimisjaamade kohalikku väärtust ja kasutada ära säästva arengu võimalusi.

  Kohtade arv on piiratud ja vajalik on eelnev registreerimine:

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info