Perepühapäev: viikingid Lennusadamas! Perhesunnuntai: viikingit Lentosatamassa!

Alates 16. veebruarist on Lennusadamas avatud 2021. aasta Eesti parimaks näituseks valitud “Viikingid enne viikingeid. Näitus Salme laevmatustest“.

Perepühapäeval saab meisterdada papist viikingilaeva ning toimuvad näitust „Viikingid enne viikingeid“ tutvustav ekskursioon soome keeles. Samuti ootame peresid proovima viikingite riideid, pildistama end näituse fotoseina juures ning sõudma viikingi kombel läbi Salme väina!

AJAKAVA

Kell 12-15
    Viikingilaeva meisterdamise töötuba peredele. Kõik sobilikud vahendid laeva meisterdamiseks saate kohapeal. Vajalikke nippe jagavad meie muuseumi külastusjuhid.

Kell 14-14.45
    Ekskursioon näitusel „Viikingid enne viikingeid“ soome keeles

Ekskursioone viivad läbi Eesti Meremuuseumi külastusjuhid. Eelnev registreerumine ja kogunemine toimub päeva jooksul Lennusadama kassas.

Tegevused sobivad huvilistele igas vanuses.

Osalemiseks vajate kõigest muuseumipileteid. Tervele perele soodsama sissepääsu tagavad perepilet ja MM kaart.
    Uurige lähemalt: https://bit.ly/3hmCK0t.

Kohtumiseni perepühapäeval!

************************************************************************************************************************************************************************

Sunnuntai, 2.07, 12:00 – 15:00

Lentosatamassa avattiin 16. helmikuuta vuoden 2021 parhaaksi virolaiseksi näyttelyksi valittu näyttely ”Viikingit ennen viikinkejä. Salmen laivahautajaiset”.

Perhesunnuntaina voi askarrella pahvisen viikinkilaivan ja osallistua Viikingit ennen viikinkejä -näyttelyn suomenkieliselle esittelykierrokselle. Perheet ovat myös tervetulleita sovittamaan viikinkiasuja, ottamaan valokuvia näyttelyn valokuvaseinän luona ja soutamaan viikinkien tavoin Salme-salmen läpi!

OHJELMA

klo 12–15
    Viikinkilaivan askartelupaja perheille. Saat kaikki laivan valmistamiseen tarvittavat välineet paikan päältä. Museo-oppaamme antavat tarvittavia vinkkejä.

klo 14.00–14.45
    Viikingit ennen viikinkejä -näyttelyn opastettu kierros suomeksi

Kierroksia vetävät Viron merimuseon oppaat. Ilmoittautuminen kierrokselle ja kokoontuminen tapahtuvat päivän aikana Lentosataman kassalla.

Toiminta sopii kaikenikäisille.

Tarvitset vain museolipun osallistuaksesi. Perhelippu ja MM-kortti takaavat edullisemman sisäänpääsyn koko perheelle.
    Lue lisää: https://bit.ly/3hmCK0t.

Tavataan perhesunnuntaina!