Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

    Meremuuseum kinkis juubeliaastal sadamatele üle Eesti päästerõngaid

    Eesti Meremuuseum kinkis oma 90. juubeliaastal kahekümnele sadamale üle Eesti päästerõngad. Aktsiooniga soovib muuseum rõhutada mereturvalisuse olulisust ja kutsuda kõiki inimesi osa saama Eesti merelisest kultuuripärandist. 

    Eesti Meremuuseum algatas päästerõngaste kinkimise aktsiooni, et väärtustada nii mereohutust kui ka Eesti merelist kultuuripärandit. „Päästerõngas ei ole pelgalt praktiline ese – see sümboliseerib kaitset, ühtekuuluvust ja hoolivust. Soovime oma aktsiooniga rõhutada mereohutuse tähtsust ning kutsuda kõiki inimesi osa saama meie merenduspärandist,“ selgitas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen. Tema sõnul on kingitavad päästerõngad  tavalistest mõnevõrra erinevad ehk puna-valged ja Meremuuseumi kirjaga – täpselt nii nagu siis kui muuseum oma algses asukohas avati. 

    Päästerõngad paigaldati sadamatesse, mille valikul oli eesmärk katta võimalikult palju erinevaid Eesti piirkondi. „Peamiselt keskendusime väiksematele sadamatele, kus selline ühtaegu praktiline ja sümboolne kingitus saab enim väärtust lisada. Suurematest sadamatest sai päästerõnga Tallinna sadam – sümboolse viitega sellele, et just sealse D-terminali juures asus kunagi Meremuuseumi esimene hoone,“ lisas Dresen. 

    ”Mere ääres elades ja merel tegutsedes on alati risk õnnetusteks. Ohte ära hoida on keerulisem, aga saame riske minimeerida ja tagada, et õnnetuse korral on olemas piisavad päästevahendid ja väljaõppega päästjad. Meremuuseumi päästerõngas, mis aitab meil mereohutust tagada on üks väga tänuväärne samm muuseumi poolt,” kommenteerib Vormsi vallavanem Triin Lepp.  
     
    Tänaseks on Eesti Meremuuseumi juubeliaasta logoga päästerõngad paigaldatud kahekümnesse sadamasse üle Eesti: Dirhami, Kaunispe, Kihnu, Kuressaare, Lennusadam, Mehikoorma, Muratsi, Mustvee, Naissaare, Pärnu jahtklubi, Räpina, Roograhu, Ruhnu, Tallinna, Toila, Tulivee, Varbla, Viinistu, Vormsi ja Võsu. 

    „Eesti Meremuuseum tänab kõiki sadamaid, kes üleskutsele vastasid. Ühiselt tegutsedes hoiame Eesti merekultuuri au sees. Meie aktsioon kõnetas ka paljusid muuseumi töötajaid, kes mitmesse sadamasse Eesti erinevates paikades päästerõnga isiklikult kohale viisid,“ ütleb Dresen kokkuvõtteks.  Pildigalerii leiate siit: https://drive.google.com/drive/folders/1XIRDp2TQpvBTSvgbZMIFZREmdY7edThM?usp=share_link

    Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

    Save preferences More info