Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Lennusadam suletakse, et avada taas mai 2024

  Lennusadam suletakse, et avada taas mai 2024 31.12.2023 on Lennusadam avatud viimast päeva. Alates 01.01.2024 on Lennusadam suletud, et läbida uuenduskuur ja taasavada mais 2024.
  Meremuuseumi püsiekspositsiooni uuenduskuuri üks peamisi eesmärke Lennusadamas on muuta paremaks perekülastuse kogemus, andes põhjust tulla muuseumisse korduvalt tagasi. „Plaanis on luua elamuslik keskkond väikelastega peredele, kus ka 1-3 aastased saavad huvitavalt aega veeta,“ osutas Eesti Meremuuseumi juhatuse liige Urmas Dresen. „Samuti soovime viia uuele tasemele oma haridustegevuse, mistõttu loome täiesti uued huvialaruumid.“
  „Lennusadamast saab pärast uuenduskuuri ka Eesti kõige ligipääsetavama püsinäitusega muuseum,“ lubas Dresen.
  Meremuuseumi püsiekspositsioon Lennusadamas avati 2012. aastal. Toona oli tegu Eesti muuseumimaastikul murrangulise nähtusega – uuenduslik oli nii selle vormiline, tehniline kui ka sisuline pool. 11 aastat ja enam kui 2,25 miljonit piletiga muuseumikülastust hiljem on ekspositsioon hakanud aga näitama selgeid vananemise märke. Lisaks iganenud tehnikale on ajale jalgu jäänud ka kunagise uuendusliku ekspositsiooni infoedastamise ja külastajate kaasamise viisid.
  Lennusadam on avatud veel vaid 16 päeva ja ootab külastajaid T–P kell 10.00–18.00. Lennusadam suletakse uuendustöödeks alates 01.01.2024, avatuks jääb Paks Margareeta tavapärastel aegadel: T-P kell 10:00-18:00.

  3D illustreerivad pildid planeeritavast Lennusadama uuendusest: Koko arhitektid 

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info