Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Meremuuseumi preemia pälvivad Tauri Roosipuu ja Tuuli Jõesaar

  Eesti Meremuuseumi rahalise preemia Eesti merenduse ajalugu käsitletava lõputöö eest pälvivad Eesti Mereakadeemia vilistlane Tauri Roosipuu ja Viljandi Kultuuriakadeemia vilistlane Tuuli Jõesaar. Vastava konkursi viis muuseum läbi asutamise aastapäeva eel juba teist korda.

  „Lõputööde konkurss on veel üks võimalus tagada, et Eesti merenduse ajaloo teaduslik uurimine jätkub ka aastakümnete pärast. Pikka aega oleme muuseumi meeskonnaga toetanud üliõpilasi lõputööde juhendamisega. Eelmisest aastast innustame neid uurima Eesti kui mereriigi lugu ka rahalise preemiaga kaitstud lõputöö eest,“ ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen

  Hindamiskomisjon jõudis otsusele tunnustada peapreemiaga summas 1000 eurot Tauri Roosipuud, kes osales konkursil magistritööga „Parvlaeva Estonia huku varasemate uurimistulemuste võrdlus seoses uute asjaoludega“. Samuti otsustas komisjon määrata eripreemia summas 500 eurot Tuuli Jõesaarele, kes esitas konkursile magistritööd „Keskaegsete jalatsite valmistamismeetodid Kadrioru koge leiukompleksi näitel“.

  „Mõlemad tunnustust pälvinud lõputööd lisavad nii uudseid teadmisi kui praktilisi täiendusi meie püsiekspositsioonile. Peapreemia võitnud magistritöö loob tervikpilti nii varasematest kui ka käimasolevatest parvlaeva Estonia huku uurimustest. Eripreemia saanud magistritöö annab võimaluse eksponeerida kogelt leitud nahkjalatseid nagu need jalas välja nägid,“ selgitas konkursi eestvedajana Eesti Meremuuseumi teadusjuht Hele Kiimann

  Tauri Roosipuu magistritöö kõrvutab parvlaeva Estonia huku uurimuste tulemusi ja käsitleb neid uute asjaolude valguses. See oli kaitstud Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Eesti Mereakadeemias aastal 2021.

  Tuuli Jõesaare magistritöö jätkab erakordsete leidude uurimist ning heidab uut valgust tolleaegsetele kaubalaevaga reisijatele. See oli kaitstud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias aastal 2021. 

  Preemia saajate autasustamine toimub kolmapäeval, 9. märtsil. Sündmuse raames tutvustavad nad ise oma lõputöid.

  Konkursist: Eesti Meremuuseum alustas parimate merendusajaloo alaste lõputööde konkursiga aastal 2020. Bakalaureuse-, magistri- ja diplomitööde tunnustamiseks on eraldatud preemiafond summas 2000 eurot. Tulemused kuulutab muuseum välja oma asutamise aastapäeval – 23. veebruaril. 

  Mullu esimest korda läbiviidud konkursil pälvisid eripreemia Tallinna Ülikoolis kaitstud Maria Velikanova bakalaureusetöö „Pärnu Laeva aktsiaselts ja turisminduse areng Eesti Vabariigis“ ja Kaitseväe Akadeemias kaitstud Artur Kaljurandi lõputöö „Eesti merejõudude insenermehaanikud 1919-1940“. 

  Foto: Paks Margareeta (Meremuuseum/ Riho Kirss). 

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info