Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Paks Margareeta on valitud Aasta turismiobjektiks

  Eesti Meremuuseumi osaks olev Paks Margareeta pälvis Eesti Turismi- ja Reisifirmade liidu konkursil Aasta turismiobjekti tiitli. Tunnustuse tõi ennekõike uuendatud ekspositsioon, mis on olnud eeskujuks nii Eestis kui ka Euroopas.

  „Lisandunud tiitel näitab, kui suur töö on tehtud ja kui oluline on alustatut jätkata. See innustab meie meeskonda, pakkumaks ikka üha uudsemaid lahendusi ja põnevamaid elamusi ekspositsioonis. Neid on oodata ka veel tänavu,“ sõnas tänutundega Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

  Aasta turismiobjekti tiitli saaja selgus Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu liikmete hääletusel.

  „Paksu Margareeta uuendatud ekspositsioon on tõeliselt võimas, põnev, interaktiivne ning sobib erinevatele vanusegruppidele. Mullu jõudis see Euroopa muuseumiakadeemia Luigi Micheletti auhinna kategoorias kolme parema sekka. See on väga suur tunnustus, sest äramärkimise nimel võistlevad kümned muuseumid üle kogu Euroopa. Lisaks on Meremuuseum olnud nõutud hitt muuseumikülastajate hulgas,“ tõi esile liidu peasekretär Merike Hallik.

  Eesti Meremuuseum avas Paksu Margareeta uuendatud ekspositsiooni 28. novembril 2019. Nüüdseks on sellega pälvitud mitmeid tunnustusi nii Eestis kui ka kaugemal. Tänavu 7. mail selgub, kas nende hulka lisandub ka Euroopa Muuseumide (EMYA) aastaauhind. Sellele tiitlile on Eesti Meremuuseum nomineeritud Paksu Margareetaga kümnete Euroopa muuseumite seas ja vastav auhinnatseremoonia toimub Eestis.

  Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta tunnustused:

  2022 Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit: Aasta turismiobjekt 2021

  2021 Euroopa muuseumiakadeemia: III koht Luigi Micheletti auhinna ehk muuseumite parimate praktikate kategoorias

  2021 Üleeuroopaline konkurss European Design Awards: III koht interaktiivsete lahenduste eest

  2020 Üleeuroopaline konkurss Heritage in Motion: auhind digilahenduste eest parima saavutuse kategoorias

  2020 Jätkusuutliku kultuuriturismi konkurssThe Destination of Sustainable Cultural Tourism Awards: II koht mere-, ranniku- ja veepärandi kategoorias

  2021 Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital: muuseumide aasta preemia

  2020 Eesti muuseumide aastaauhinnad: parim püsinäitus „Meri tornis“, muuseumiarendaja

  2020 Loovus- ja disainiauhind Kuldmuna: Paksu Margareeta ekspositsiooni graafilise disaini eest (Polaar Studio) ja digilahenduste eest (Platvorm)

  2020 Tallinna Ettevõtlusamet: Aasta turismitegu

  2020 Eesti Pimedate Liit: Aasta tegu

  2020 Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit: Aasta ehitusprojekt

  Fotod: Kaupo Kalda, Hendrik Osula, Erik Peinar

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info