Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Raamatuesitlusel Antarktikast kuulutati välja ekspeditsioon Arktikasse

  Lennusadamas esitleti Maris ja Tiit Pruuli raamatut „Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi“. Välja kuulutati ekspeditsioon Arktikasse.

  Esitletud raamatus „Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi“ keskendub Tiit Pruuli mereajaloole, kirjutades Antarktika avastusretkedest ja polaaruurijatest. Maris Pruuli kirjeldab 14. juulil 2019 Kroonlinnast alanud väikese meeskonna suurt mereretke väikesel laeval, mida kroonis kohtumine Antarktikaga. Mahukas teos on 468-leheküljeline ja rikkalikult fotodega illustreeritud.

  Esitlusel osalenud Vabariigi President Kersti Kaljulaid tõi Antarktika külastamisest välja selle, et Lõunamandrile rajatud teadusbaasides on ruumi rohkematele teadlastele. “Meil on need teadlased olemas, kuid ei ole baasi,” sõnas Kaljulaid. President lisas, et samal ajal oleme lootusrikkad Arktika Nõukogu vaatlejaliikmeks saamise osas.

  Riigikogu Väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson ütles: “Järgmine aasta saab Eestile olema oluline aasta. Oleme Arktika Nõukoguga liitumist pikka aega ette valmistanud, kuna Eesti on hetkel ainus Arktikale kõige lähem riik, kes veel ei osale Nõukogu töös. Kui teoks saaks jahtlaeva “Admiral Bellingshauseni” retk Arktikasse, siis oleks see Põhjala riigile kohaselt täiel määral näo pööramine õiges suunas”.

  Seejärel kuulutas Tiit Pruuli välja “Admiral Bellingshauseni” ekspeditsiooni Arktikasse algusega 2021. aasta suvel. “Plaanis on läbida ühe hooajaga nii loode- kui kirdeväil, mida on varem suutnud vaid kaks purjejahti,” rääkis Pruuli.

  Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistava populaarteadusliku ekspeditsiooni korraldasid MTÜ Thetis Ekspeditsioonid ja SA Eesti Meremuuseum. Mereretke käigus korraldati kümmekond foorumit ja muud sündmust koostöös polaar- ja kliimateadlastega üle maailma.

  Fotod Raigo Pajula

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info