Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Meremuuseum kuulutab välja parima lõputöö konkursi

  Eesti Meremuuseum pani aluse parimate Eesti merendusajaloo teemaliste uurimistööde konkursile. Tudengitöid saab esitada 31. oktoobrini 2020.

  “Algatatud iga-aastase konkursiga soovime innustada üliõpilasi uurima Eesti merenduslugu, sest mereriigina on meie ajalugu pikk ja kirev ning uurimist ootavaid küsimusi jagub. Teisalt on see konkurss ka hea võimalus muuseumile hoidmaks selleteemalistel uurimistöödel silm peal,” rääkis SA Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

  Dresen lisas, et järgmise aasta kevadsemestril on Tartu Ülikoolis oodata moodulitest koosnevat valikainesarja, mille valmistasid ette ja viivad läbi Eesti Meremuuseumi teadurid. “Loengud, nagu ka oktoobris toimuv digitaalarheoloogia teemaline rahvusvaheline konverents, tutvustavad juba uuritud ainest ning meetodeid, millega võib ammu teadaolevate objektide kohta saada täiendavat teavet,” sõnas Urmas Dresen.

  Konkursil võivad osaleda nii Eesti kui ka välismaa kõrgkoolides õppivad bakalaureuse- ja magistriastme tudengid, kelle lõputöö kaitsmisest pole möödas rohkem kui kaks aastat. Auhinnafond on 2000 eurot, mis jaguneb parima magistritöö, parima bakalaureusetöö ja eripreemia vahel.

  Konkursi statuut on leitav Eesti Meremuuseumi kodulehel: https://meremuuseum.ee/wp-content/uploads/2020/09/Tudengit%C3%B6%C3%B6de-konkursi-statuut.pdf  

  Statuut vene keeles: https://meremuuseum.ee/wp-content/uploads/2020/09/C%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%82.pdf  

  Statuut inglise keeles: https://meremuuseum.ee/wp-content/uploads/2020/09/Statute.pdf  

  Rahvusvaheline digitaalarheoloogia teemaline konverents: https://meremuuseum.ee/blog/event/opportunities-in-digital-exploration-of-medieval-shipwrecks/

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info