Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Lennusadama jahisadama hooaeg avatakse merepääste demoga merel

  28.mai õhtul kell 19 saab näha eskaadrisõitu Lennusadamast Tallinna lahele, kus toimub päästevarustuse demo. Sündmusega avatakse Lennusadama jahisadama hooaeg ning Meremuuseumi mereteadmisi jagav ürituste sari Merd Mööda Matkama.

  „Ootame osalema ligi paarkümmend alust, kes tulevad algavat hooaega tähistama, aga ka värskendama oma teadmisi päästevarustusest,“ ütles Lennusadama jahisadama juht Lauri Väinsalu. „Sel hooajal, mil reisimisvõimalused kaugemale on piiratud, loodame mööda Eesti rannikut meritsi matkajaid näha tavapärasest rohkemgi. Ohutuks merereisiks ükskõik kui lähedal asuvasse sadamasse, tuleb üle vaadata varustus ja meede tuletada põhitõed,“ rääkis Väinsalu.

  Mereparaadi juhtlaevaks on Katharina, millele saab soetada pileti ning merel toimuvat jälgida. Kell 20 demonstreeritakse merel, kuidas vees olevale inimesele kaatriga läheneda, avatakse päästeparv ning näidatakse, kuidas parve ronida. Lisaks näidatakse erinevat pürotehnikat ja selle kasutust parves olles.

  Päästevarustuse demo viib läbi Tallinn SAR koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga, Viking Life Savingu ning Lennusadama jahisadamaga.

  Lennusadama jahisadamas seisavad muuseumilaevad, mida saab külastada Lennusadama lahtiolekuaegadel, ning sadamas on 74 kaikohta harrastusalustele.

  Lähem info Katharina väljumise kohta: https://www.infosys.ee/kajsamoor/booking/ship_booking.php?o=kajsamoor&view=tickets&rpt=433167

  Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/215416566500458/

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info