Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Meremuuseumis tähistatakse Antarktika avastamist õpilaste viktoriini ja margiesitlusega

  28. jaanuaril tähistatakse Eesti Meremuuseumis Antarktika avastamise 200. aastapäeva. Kogu päeva vältel toimub koostöös Eesti Polaarklubiga Paksus Margareetas õpilaste polaarviktoriini lõppvoor, kus selgitatakse välja viis Arktika ekspeditsioonile pääsejat. Kell 17 esitletakse Lennusadamas koostöös Eesti Postiga postmargiplokki.

  Novembris alguse saanud õpilaste polaarviktoriini 159 osalejast on lõppvooru kutsutud 27 õpilast. Finalistide seas on 8.-12. klassi õpilasi Tallinnast, Tartust, Kilingi-Nõmmest, Lihulast, Tõrvast ja Kohilast. Kell 16.00 kuulutatakse välja viis parimat, kes pääsevad märtsis toimuvale ekspeditsioonile Arktikasse.

  Kell 17.00 algab Lennusadamas postmargiploki „Antarktika avastamine 200. Eesti-Vene ühisväljaanne“ esitlus, mis toimub samaaegselt ka Antarktikas. Margi on kujundanud Ivan Uljanovski Venemaalt. Esimese päeva postkaardi on kujundanud Roman Matkiewicz Eesti Meremuuseumist. Kasutusel on esimese päeva tempel ja Lennusadama eritempel ning margistatud postkaardid saab kohapeal teele panna.

  Esitlusel viibivad Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen, Eesti Posti juhatuse esimees Ansi Arumeel, Antarktika mereekspeditsiooni juht Tiit Pruuli ning ekspeditsioonilaeva „Admiral Bellingshausen“ meeskonnaliikmeid ja külalisi. Võimalusel luuakse telefoniühendus Antarktikaga, kus viibib president Kersti Kaljulaid.

  Margiesitlus Facebookis: https://www.facebook.com/events/2601722263450450/

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info