Meremuuseum sõlmis Paksu Margareeta ehitustööde lepingu

Eesti Meremuuseum sõlmis Paksu Margareeta hoonetekompleksi rekonstrueerimis- ja ehitustöödeks lepingu Acres OÜga summas 4 175 700 eurot, millele lisandub käibemaks.

„Lepingu kohaselt peavad ehitustööd valmima 2019. aasta septembri keskpaigaks, millega paralleelselt toimub ekspositsiooni sisustamine ning selle avamine novembris,“ avaldas Sihtasutus Eesti Meremuuseumi juhatuse liige Urmas Dresen.

„Ehitustööd hõlmavad 0-korruse loomist ning praeguse sisehoovi kinniehitamist koge saaliks, et keskaegne laev oleks igast küljest vaadeldav ning samas tagataks talle sobilikud kliimatingimused,“ rääkis Dresen. „Oluliseks peame ka erivajadustega inimestele senisest paremate võimaluste loomist ekspositsiooni kogemiseks. Ehitusprojekt loob selleks eeldused alates Paksu Margareeta suurtükitorni sissepääsu ümberehitamise ja lifti rajamisega,“ lisas ta.

Renoveeritud Paksu Margareeta hoonetekompleks hõlmab 1600 m2, millest 1000 m2 moodustab ekspositsioonipind. Hinnapõhiselt majanduslikult soodsaimaks tunnistatud ühispakkumuses osalevad Acres OÜ, OÜ Elektritööde Ettevõte AIA, Gustaf Tallinn OÜ ja Scandinor OÜ. Ehitustöid rahastatakse EASi toel Euroopa Regionaalarengu Fondi rahvusvaheliste pereturismi atraktsioonide meetmest, riigieelarvelistest vahenditest ja omafinantseeringuga.

Skemaatilised visandid: Inphysica Technology.