Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Tule näituse avamispeole!

  Reedel, 28. augustil avame Lennusadamas pidulikult uue rahvusvahelise näituse „Võidujooks maailma lõppu“, mis räägib Lõunapooluse vallutamise loo. Lisaks näituse avamisele etendub spetsiaalselt selleks õhtuks valminud varjuteatri etendus, mille lavastaja ja muusikaline kujundaja on Helen Rekkor. Piletid hinnaga 22 € on müügil Piletilevis!

  Näitus „Võidujooks maailma lõppu“
  Sajand tagasi olid maailma pilgud suunatud Antarktisele. Ohtliku, kauge ja seiklejale vastupandamatuna oli see mander muutunud hulljulge võistluse areeniks. Kaks väikest meeskonda — Norra, mida juhtis Roald Amundsen, ja Suurbritannia, mida juhtis Robert Scott — võistlesid au ja kuulsuse ning ellujäämise nimel viimasele suurele geograafilisele auhinnale planeedil Maa: olla esimesena Lõunapoolusel. Just sellest võidujooksust Lennusadama selle aasta suurnäitus räägibki.

  Varjuteatri etendus
  Näituse avamispeol etenduv varjuteater kõneleb varju, valguse ja helide keeles. Amundseni päevikutel põhinev lavastus uurib, mis teeb inimesest kangelase – on see õnn, juhus või pigem terve talupojamõistus? Visuaalselt lummav vaatemäng on spetsiaalselt loodud uuele näitusele.

  Lavastaja ja muusikaline kujundaja: Helen Rekkor
  Kunstnik: Maarja Pabunen
  Valgustehnik: Herman Miller
  Koreograafia: Ajjar Ausma ja Päär Pärenson
  Laval: Joonas Parve, Päär Pärenson ja Ajjar Ausma teatrist Cabaret Rhizome 

  Uksed peole avatakse kell 19.30, etenduse algus kell 20.00.
  Sissepääs näitusele alates kl 20.50, kuratoorekskursioon algab kell 21.45

  Õhtu külalised saavad olla selle suurejoonelise näituse esimesed tunnistajad.

  Loe näituse kohta lähemalt siit

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info