Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Ilmus kataloog purjelaevamudelitest

  Eesti Meremuuseum esitles äsja lõppenud merepeo Sail Tallinn raames oma raamatusarja kuuluvat uut kataloogi „Purjelaevamudelid Eesti Meremuuseumi kogus“.

  Meremuuseumi teaduri Feliks Gornischeffi koostatud eesti- ja ingliskeelse paralleeltekstiga kataloog annab esmakordselt nii üksikasjalike kujutistega ülevaate Eesti Meremuuseumi kogudes olevatest kodu- ja välismaiste meistrite valmistatud purjelaevamudelitest.

  „Laevamudelid on meremuuseumide pärisosa ning on hea meel esitleda seda väljaannet päeval, mil siit Meremuuseumi juurest Lennusadamas avaneb vaade sedavõrd paljudele ajaloolistele purjelaevadele,“ ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen Sail Tallinna merepeol.

  „Meie suurim laevamudelite väljapanek asub Paksu Margareeta uues püsiekspositsioonis. Mõned väga erilised mudelid on näha ka Lennusadama angaaride ajutisel väljapanekul, mis räägib Eesti pikaajalistest seostest ja saavutustest maailma suurimal purjeõpperegatil The Tall Ships Races,” rääkis Dresen. Muuseumijuhi sõnul alustab sügisel Meremuuseumi juures taas huviklubi, kus lapsed saavad kätt proovida ka laevamudeli ehitamises.

  Esitletud kataloog on esimene laevamudelite allseeriast. Järgmiseks on oodata auru- ja mootorlaevamudelite katalooge ning ülevaatlikku raamatut laevamudelismist.

  „Purjelaevamudelid Eesti Meremuuseumi kogus“ on rikkalikult illustreeritud fotodega laevamudelitest, arhiivifotodega ja joonistega. Raamatule on eessõna kirjutanud Urmas Dresen, kujundas Peeter Laurits, projektijuht Eva-Maria Maiste. Trükise väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital. Raamat on saadaval raamatupoodides ja Meremuuseumi e-poes: https://meremuuseumipood.ee/toode/purjelaevamudelid-eesti-meremuuseumi-kogus/

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info