Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Paks Margareeta taasavatakse piduliku vastuvõtuga

  Täna, 28. novembril 2019 võõrustab Eesti Meremuuseum Paksu Margareeta taasavamise puhul üle 1000 partneri ja külalise. Kõigil huvlistel on võimalik avamispidustusest osa saada Postimehe veebi vahendusel kell 14.00. Muuseum avatakse külastajatele 29. novembril kell 10 ja jääb järjepanu avatuks 32 tunniks.

  „Aeg on küps, et proovida järele, kas kõnetame ühtviisi nii tõsisemaid merendus- ja ajaloohuvilisi kui ka peresid lastega,“ sõnas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen pärast ligi 2 aastat kestnud ümberehitustöid ja uue püsiekspositsiooni loomist.

  Uus näitus esitab Eestiga seotud kaubandusliku meresõidu loo keskajast tänapäevani. „Väliskülalistele teeb siinse külastuse atraktiivseks keskaegse kaubalaeva ja tema juurest avastatud leidude eksponeerimine. Teist nii hästi säilinud ja nii suure leiumaterjaliga koge-tüüpi laeva ei ole Euroopas leitud,“ rääkis Dresen. “Jätkuvalt jääb vaatamisväärsuseks ka Tallinna vanalinna koosseisus UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Suure Rannavärava kompleks ise, mis on peale renoveerimist täielikult külastajate käsutuses,“ lisas ta.

  Muuseumi taasavamise puhul on ilmunud 222-leheküljeline teos „Paks Margareeta. Värav linna ja sadama vahel“. Raamat käsitleb nii Tallinna linnakindlustuse arengulugu, võttes arvesse muuseumi ehitustöödel ilmnenud arheoloogilisi leide, kui ka meremuuseumi kujunemise lugu Paksus Margareetas. Sarnaselt varasemale annetavad Eesti Meremuuseum ja Äripäev iga raamatu müügist ühe euro Eesti Pimedate Liidule.

  Avaõhtul, 29. novembril toimuvad kuraatorekskursioonid, öine ringkäik Urmas Dreseniga ja hommikune päikesetõusu ekskursioon katuseterrassil.

  Paksu Margareeta renoveerimine sai teoks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toel Euroopa Regionaalarengu Fondist. Erilahendusi ligipääsetavuse loomiseks toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja EV100.

  Foto: Hendrik Osula

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info