Liitu uudiskirjaga

  Koolipäev “Puust ja punaseks”

  Tallinna vanalinna seitsme muuseumi ja keskuse ühine koostööprojekt “Puust ja punaseks”!

  4.–6. klassidele suunatud ettevõtmise eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul pakkuda teadmisi teatri, kunsti ja muusika vallas või hoopis uurida lähemalt ajalugu, loodust, kirjandust ja disaini.

  Projektis osalevad: Eesti AjaloomuuseumEesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Lastekirjanduse KeskusEesti Meremuuseum (Paks Margareeta)Eesti Tarbekunsti- ja DisainimuuseumNukuteatrimuuseum

   

  Koolipäev “Vanalinna salaselts” 4. klassile (eesti keeles)

  Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Niguliste muuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast.

   

  Koolipäev “Mina suudan!” 4. klassile (eesti keeles)

  Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja Nukuteatrimuuseum. Inspireerival päeval täis loovust ja loomingut saavad õpilased läbi mängude ja ülesannete proovile panna oma võimeid. Kirjanik, disainer, nukutehnik, puusepp, näitleja või keegi muu – igaüks leiab päevast oma rosina.

   

  Koolipäev “Päev ajalehetoimetajana” 5. klassile (eesti keeles)

  Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu kunstnikuga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo, kunsti ning keele ja kirjanduse õppeained.

   

  Koolipäev “Ellujäämiseks vajalik” 5. klassile (eesti keeles)

  Programmi sisustavad Eesti Meremuuseum (Paks Margareeta), Nukuteatrimuuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist.

   

  Koolipäev “Asja mitu elu” 6. klassile (eesti keeles)

  Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Nukuteatrimuuseum ja Eesti Meremuuseum (Paks Margareeta). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained.

   

  Koolipäeva kestus: kl 9.30–14.35 (sh lõunaaeg)
  Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit.

  Hind: 25 eurot õpilase kohta (sisaldab 3 muuseumitundi ja lõunasööki).

  2024-2025 õppeaastal koordineerib projekti Eesti Lastekirjanduse Keskus

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info