Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Paks Margareeta pälvis hinnatud Green Key ökomärgise

  Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta külastuskeskusele omistati tuntud rahvusvaheline ökomärgis Green Key, mis tunnustab muuseumi kestlikku tegutsemismudelit ning panust säästlikku turismikorraldusse ja keskkonnateadlikkuse kasvatamisse.
  Green Key on turismiettevõtetele mõeldud vabatahtlik rahvusvaheline ökomärgis, millega on tänaseks liitunud ligikaudu 4000 ettevõtet 60 riigist üle maailma. Külastajatele annab Green Key märgis teadmise, et seda kandev asutus on pühendunud keskkonnamõju vähendamisele.
  Meremuuseumi juhatuse liikme Urmas Dreseni sõnul on Green Key märgis ühelt poolt tunnustus tehtud tööle, kuid teisalt annab tuge edasiste sammude tegemisel, et muuseumi keskkonnamõju veelgi vähendada.
  „Oleme Paksu Margareeta kompleksis kasutusele võtnud mitmeid meetmeid keskkonnasõbralikuks muutumisel. Näiteks on energiatõhususele kaasa aidanud targad automaatikalahendused ning keskkonnale kahjulike puhastuskemikaalide asemel kasutame pindade desinfitseerimisel aktiivvett,“ osutas Dresen.
  „Jätkame sellel teel hoogsalt, tõstes enda ja külastajate teadlikkust ning otsides üha uusi nutikaid lahendusi mis sobituksid keskaegse suurtükitorniga” lubas Dresen.
  UNESCO maailmapärandisse kantud Tallinna vanalinna üks väljapaistvamaid maamärke Suur Rannavärav koos Paks Margareetaga kus paiknev meremuuseum renoveeriti täielikult 2019. aastal. Muuseum annab põhjaliku ülevaate siinsest meresõiduajaloost koos Tallinnast leitud 14 sajandi keskpaigast pärineva koge vraki ulatusliku laevamudelite väljapaneku ja kaasaegsete interaktiivsete lahendustega.
  Paks Margareeta on avatud T-P kell 10:00-18:00.

  Eesti Meremuuseumi rohetiim märgisega.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info