Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Meremuuseum on tänasest ajutiselt suletud

  Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on Eesti Meremuuseumi Paks Margareeta ja Lennusadam ajutiselt suletud alates 1. märtsist.

  Piirangute tõttu lükatakse edasi muuseumitunnid kõigis vanuseastmetes. Suletud on ka muuseumipoed, kuid huvilisi teenindab e-pood.

  „Niivõrd suure muuseumi töösse rakendamine, nagu seda on Lennusadam, aga ka Paks Margareeta, on ressursimahukas. Kui me ei saa muuseumitunni toimumisega paralleelselt teisi külastajaid majja lubada, siis ei ole hoonete lühiajaline avamine lasteaia ja kuni 4. klassi õpilastele mõistlik,“ selgitas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

  Dresen lisas, et edasi lükkub ka uue näituse avamine Eesti mereväe- ja luureohvitserist Bruno Linnebergist. ”Huvilistele on küll juba kättesaadav sel teemal värskelt ilmunud Reet Naberi ja Arto Olli raamat, kuid näitusele tulek jääb piirangute lõppu ootama. Ühes näituseavamisega tuleb edasi lükata esimesel Eesti merendusajaloo teemaliste üliõpilastööde konkursil ära märgitud tööde autoritele tunnustuse üleandmine,” rääkis Dresen.

  Lennusadama välialal on soovijatele avatud mänguväljak ja kailt saab vaadata muuseumilaevu. Angaaride teisel korrusel avatud kohvik Maru pakub kohapeal esmaspäevast reedeni lõunasööki kella 11–14 ning toidu koju või kontorisse tellimise võimalust.

  Pärast piirangute lõppu on Lennusadamas 25. aprillini avatud Ameerika Loodusloomuuseumi näitus „Tundmatu ookean“ ning 18. juulini näitus „Läänemeri maailmameres“. Paksus Margareetas eksponeeritakse Katrin Karu näitus-müüki „Veetee“ kuni 18. aprillini.

  Fotod Kaupo Kalda.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info