Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

  Eesti muuseumid koguvad lugusid üheksakümnendatest

  rahvalood-fb-profiilMis toimus Sinu elus üheksakümnendatel? Kui palju mõjutasid Eestis toimunud muudatused Su igapäevast elu? Milline oli värskelt kätte võidetud vabadus? 18 Eesti muuseumi koguvad lugusid murrangulise kümnendi argipäeva kohta – juba kogutud lugudega saad tutvuda veebikeskkonnas www.rahvalood.ee. 

  Eesti Meremuuseum kogub lugusid kahe teema kohta. Oleme huvitatud fotode ning info kogumisest Põhja-Eesti sadamate kohta aastatel 1982-2007, sest sellest perioodist on meie kogudes materjali tagasihoidlikult. Teiseks teemaks on muudatused meremeeste tööelus, st mälestused teemal, kuidas Nõukogude Liidu lagunemise ning Eesti Vabariigi taasiseseisvumisega seotud muudatused mõjutasid meremeeste töö- ja igapäevaelu.

  RAHVALOOD on 18 Eesti muuseumi ühine ettevõtmine, millega kutsume kõiki mõtlema tagasi murrangulisele ajale 1980. aastate lõpust kuni 2000. aastate alguseni ning jagama oma mälestusi sellest, mis muutus toona koolielus, mida uut pandi õhtusöögiks lauale, mida tähendas suurmajandite lagunemine, esimeste eraettevõtete loomine, perearstisüsteemi tulek, liikumisvabaduse laienemine. Mida me toona teatris vaatamas käisime? Milliseid uusi spordialasid avastasime? Kuidas muutus meremeeste, põllumeeste, õpetajate, tudengite elu? Kuidas muutus Eesti venekeelse elanikkonna argipäev? Mis muutus inimeste argielus Muhumaal, Hiiumaal, Viljandimaal? Milliseid muutusi ei tohiks kindlasti unustada? Loe teiste lugusid ja kirjuta ka ennast ajalukku!

  Loe lähemalt, tutvu teemadega, ja saada meile oma lugu: www.rahvalood.ee

  Üheksakümnendaid uurivad ühiselt:
  Eesti Kirjandusmuuseum
  Eesti Maanteemuuseum
  Eesti Meremuuseum
  Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseum
  Eesti Rahva Muuseum
  Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
  Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
  Eesti Tervishoiu Muuseum
  Eesti Vabaõhumuuseum
  Harjumaa Muuseum
  Hiiumaa Muuseum
  Iisaku Kihelkonna Muuseum
  Muhu Muuseum
  Narva Muuseum
  Saaremaa Muuseum
  Tallinna Ülikooli muuseum
  Tartu Ülikooli muuseum
  Viljandi Muuseum

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info