Teksti suurus

Reavahe kõrgus

Kontrastsus

Muud valikud

Liitu uudiskirjaga

    Ideekonkurss Paksu Margareeta arendamiseks kaasaegseks muuseum-külastuskeskuseks

    Margarita1

    Eesti Meremuuseum kuulutas välja ideekonkursi ajaloolise Paksu Margareeta kompleksi arendamiseks ja kaasajastamiseks terviklikuks muuseum-külastuskeskuseks. Sisearhitektuurikonkursi peamiseks eesmärgiks on kompleksile funktsionaalsema ruumilahenduse leidmine, aegunud tehnosüsteemide uuendamine ja külastajakeskkonna kaasajastamine. Ideekavandite esitamise tähtaeg on 31.05.2016 kell 12:00.

    Eesti Meremuuseumi direktori Urmas Dreseni sõnul “külastab linna tuiksoonel asuvat ajaloolist torni igal aastal üle 60 000 inimese. Tallinnat väisavate turistide seas on iseäranis populaarne torni katuseterrass, mis pakub suurepärast vaadet merele ja arenevale linnale. Dreseni sõnul on “muuseumikompleks väärikaks väravaks UNESCO pärandiks nimetatud Tallinna vanalinnale, kuid samas on Meremuuseum Paksu Margareeta tornis olnud muutumatuna viimased 34 aastat ning nii hoone kui ekspositsioon vajavad kaasajastamist”.

    Ideekonkursi eesmärgiks on leida Paksu Margareeta hoonetekompleksi (Suur Rannavärav) rekonstrueerimiseks terviklik mahuline ja ruumiline lahendus lähtudes olemasolevatest hoonetest, hoonete funktsioonist ja peamistest eksponaatidest. Võistlusele oodatakse lahendusi, mis seovad arusaadavalt ja loogiliselt omavahel hoonete siseruumid, katuseterrassi ja sisehoovi nii, et lõpptulemuseks on terviklikult toimiv, külastajatele kergesti arusaadav ning tänapäeva nõuetele ja ootustele vastav külastuskeskus. Konkursitingimused on kättesaadavad E-riigihangete keskkonnas. Hanke viitenumber on 172455.

    Paks Margareeta on üks osa Suure Rannavärava kaitserajatisest, mis kuulus keskaegset Tallinna ümbritsenud müüride ja tornide süsteemi. Nüüdseks pea 500 aastat vana torn pidi kaitsma linna ja sadamat, samas linnaväravana jätma võimsa mulje ka mere poolt tulijatele. Lisaks kaitsefunktsioonile on Paksu Margareeta torn täitnud hilisematel sajanditel ka lao ja vangla funktsiooni. Alates 1965. aastast on suurtükitorni lugu seotud Eesti Meremuuseumiga. 1970. aastate lõpul ja 1980. alguses torn renoveeriti ning meremuuseum avas seal tänaseni näha oleva ekspositsiooni.

    Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

    Save preferences More info