Sinilipp

Keskkonnapõhimõtted
Keskkonnaalased käitumisjuhised

Sinilipp on rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteedimärk sadamale, turismilaevale, väikelaevale või supelrannale. Sinilipu programm edendab randade ja sadamate kestlikku arengut eelkõige neljas kategoorias: veekvaliteedi, keskkonnajuhtimise, keskkonnahariduse ja teabe ning turvalisuse osas.

Kui rannale või sadamale on antud Sinilipp, siis on seal kvaliteetne vesi, rand on puhas ja koristatud, seal on turvaline ning võimalik on kasutada puhast joogivett. Kui neid nõudeid ei täideta, siis on võimalik lipu kasutamise õigus ära võtta. Sinilipp antakse üheks hooajaks.

Sinilipu programm on olnud kogu Euroopas kasutuses alates aastast 1987 ja väljaspool Euroopat alates aastast 2001.

Sinilipp lehvib pea 50 riigis, kus on Sinilippu rohkem kui 4600 rannas või sadamas. Eestis heisati Sinilipud esimestena Balti riikidest 1994. aastal Pärnu jahtklubis ja Tallinnas Pirita sadamas. Sinilipp on lehvinud Pärnu rannas, Stroomi rannas, Pikakari rannas ning Pühajärve supelrannas, samuti varasemalt Roomassaare sadamas, Lohusalu sadamas ning Kuressaare sadamas.

2021 hooajast lehvivad Sinilipud Pirita ja Pikakari rannas ning sadamatest said Sinilipu märgise Lennusadama jahisadam, Kärdla sadam ja Orjaku sadam

Keskkonna hoidmisel ja Sinilipu saamisel on oluline iga inimese panus. Kui oled ranna või sadama külastaja, saad end ümbritseva looduse hoidmisele kaasa aidata sellega, et sorteerid prügi õigesse konteinerisse, kasutad ametlikke tualette ning pesemisvõimalusi ning säästad puhast vett.

Sinilippu annab välja Foundation for Environmental Education (FEE) ning selle haldamine käib läbi kohaliku organisatsiooni. Eestis tegeleb Sinilipu taotluste läbivaatmise ja kriteeriumitele vastavuse kontrollimisega MTÜ Eesti Vetelpääste Selts ( www.evps.ee ).

Sinilipp väikelaeva- või paadiomanikule

Sinilipu programmis saab osaleda ka mitte-kommertstegevusega tegeleva laeva- või paadiomanik, kes on oma tegevuses keskonnateadlik ja -hoidlik.

Programmis osalemiseks tuleb ühendust võtta sadama kontoriga, kus on võimalik saada programmi põhimõtted, need allkirjastada ja edastada MTÜ Eesti Vetelpääste Seltsile, kes selle registreerib ning annab välja lipu. Täpsemat infot saab lehelt www.sinilipp.ee.

Lennusadama jahisadama kontaktid:
Tel: +372 502 2877
E-mail:

MTÜ Eesti Vetelpääste Seltsi kontaktid:
E-mail:
www.sinilipp.ee

Sinilipp turismilaeva omanikule

Sinilipu programmis saab osaleda ka turismindusega tegelev ettevõte oma laevadega. Lipu saamiseks tuleb täita kriteeriume, mis jagunevad viide kategooriasse: keskkonnajuhtimine, keskkonnaharidus ning teave, turvalisus ja teenused, sotsiaalne vastutus ning vastutustundlik suhtumine ja tegevus kokkupuutes elusloodusega.

Rohkem infot jagab ning taotlustega tegeleb MTÜ Eesti Vetelpääste Selts.

Keskkonnapõhimõtted

LENNUSADAMA JAHISADAMA KESKKONNAPÕHIMÕTTED

Lennusadama jahisadam on võtnud ülesandeks minimeerida oma tegevuse keskkonnamõjusid järgmiselt:

Keskkonnaalased käitumisjuhised

KESKKONNAALASED KÄITUMISJUHISED

Kõik kai kasutajad ja Lennusadama jahisadama külastajad peavad keskkonnakaitse tagamiseks järgima järgmisi lihtsaid reegleid:

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo