Kuhu minna

Eesti Meremuuseum

Lennusadamas asub üks kahest Eesti Meremuuseumi püsiekspositsioonist, mida peetakse ka Põhja-Euroopa uhkeimaks. Lisaks 20. sajandi meretehnikale, mille keskmes on ehtne allveelaev Lembit, näeb muuseumis hooajalisi näituseid. Eesti Meremuuseumi teine püsiekspositsioon asub vanalinna serval Paksu Margareeta suurtükitornis. Sealne muuseum läbis 2018-2019 aastatel põhjaliku renoveerimise ning räägib nüüd loo Eestist kui mereriigist alates keskajast kuni tänapäevani. Näha saab Euroopas unikaalset keskaegset laevavrakki ja muuseumi rikkalikku laevamudelite kogu. Jalutuskäik Lennusadamast Paksu Margareetasse on umbes 15-minutiline.

Kalamaja

Lennusadama vahetus naabruses asuvad sajandivanune merekindlus Patarei ja Noblessneri linnak ning sealt edasi Kalamaja avatud loomelinnak galeriide ja kohvikutega.

Loodus

Paljassaare poolsaarel on üle-Euroopalise tähtsusega linnuala. Võta kaasa binokkel ja avasta sealsed linnuvaatlustornid ning rannarätik, et teha karastav suplus naabruses asuvas Pikakari rannas. Lisaks on RMK rannaäärsetele aladele loonud hulganisti põnevaid matkaradu ja puhkealasid.

Eesti väikesadamad

Eesti väikesadamad ja veespordivõimalused leiad siit.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo