Osale Läänemere perepäeval

2. septembril toimub Lennusadama välialal Läänemere perepäev. Kell 13-18 on kõigil soovijatel võimalik külastada Soome Keskkonnainstituudi SYKE uurimislaeva Aranda. Lisaks on rohkelt mere- ja keskkonnateemalisi tegevusi ja meelelahutust kogu perele.

Uurimislaev Aranda on loodud Läänemere (jäistes) tingimustes aastaringseks andmete ja proovide kogumiseks ning bioloogiliste, füüsikaliste, keemiliste ja geoloogiliste mereuuringute teostamiseks.

Laev ehitati 1989. aastal, kuid läbis põhjaliku uuenduskuuri 2017-2018 aastal. Laeva täiustati mereuuringute jaoks vajaliku tipptehnikaga ning vähendati tema mütaraset ning süsiniku jalajälge. Ajakohastatud laeval töötab korraga kuni 27 teadlast.

Aranda on loodud küll kohalike vete jaoks, kuid suudab tegutseda kõigis meredes. Muuhulgas on laev teinud teadusekspeditsioone Antarktika vetesse ja Atlandi ookeani põhjaosasse.

Lennusadamat külastab Aranda projekti BALTICITIES raames. Projekti on kaasatud Meremuuseumi direktor Urmas Dresen ja teadusjuht Hele Kiimann, kellest viimane osales hiljuti Helsingis toimunud BALTICITIES diskussioonipaneelis “Networking – a key for a better Baltic Sea”.

Kell 13-17 on Lennusadama välialal avatud mitmed põnevad telgid:

 • Meremuuseumi huviklubi telk – Huvitegevuse telgis saavad lapsed end käeliselt proovile panna väikese laeva või parve meisterdamisel ning kuulda lähemalt ja registreerida end algavaks hooajaks algklassi õpilastele suunatud Meremuuseumi huviklubisse.
 • Meremuuseumi merearheoloogide telk – Merearheoloogide telgis saab näha vee all filmitud kaadreid, rääkida Eesti Meremuuseumi merearheoloogidega ning tutvuda nende uurimistehnikaga. Lisaks on võimalik külastada Meremuuseumi uurimislaeva Loodi, kus saab uudistada ehtsat sukeldumisvarustust.
 • Taltech Meresüsteemide instituut – Tutvustatakse uut õppeprogrammi noortele teadlastele, õpinguid TalTechis, räägitakse mikroprügist, sinivetikatest ning erinevatest mereuuringute meetoditest.
 • Prügihunt – Keskkonnahariduslik õppeprogramm „Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine“.
 • Keskkonnaamet – Keskkonnaamet õpetab Läänemere päeval loodushoidlikult kalastama – tutvustatakse Eesti kalade liigirikkust ja kalastamise reegleid.
 • Loodusmuuseum – Pop-up näitus Läänemere liikidest ning keskkonnahariduslikud tegevused lastele.
 • Pop-up Soome saatkond

Meelelahutus: Lastega tegeleb kogu sündmuse jooksul Rohelise pealinna maskott Kimmu ning toimub Ahhaa teadusteatri etendus. Päeva lõpetab puhkpilliansambel Silver Brass.:

Lennusadam on sel päeval avatud kell 10–19.

Uudised

 • Mänguväljak on suletud

  Seoses Lennusadama naabruses toimuvate ehitustöödega on ajutiselt suletud Lennusadama kõrval olev, perede seas populaarne, lastemänguväljak. Anname jooksvalt teada, kui olukord muutub.

  13. Veebruar

 • Lennusadam suletakse, et avada taas mai 2024

  31.12.2023 on Lennusadam avatud viimast päeva. Alates 01.01.2024 on Lennusadam suletud, et läbida uuenduskuur ja taasavada mais 2024.

  14. Detsember

 • Veel uudiseid

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Mänguväljak on suletud

Seoses Lennusadama naabruses toimuvate ehitustöödega on ajutiselt suletud Lennusadama kõrval olev, perede seas populaarne, lastemänguväljak. Anname jooksvalt teada, kui olukord muutub.

13. Veebruar

Lennusadam suletakse, et avada taas mai 2024

31.12.2023 on Lennusadam avatud viimast päeva. Alates 01.01.2024 on Lennusadam suletud, et läbida uuenduskuur ja taasavada mais 2024.

14. Detsember

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud Muuseumilaevad Suur Tõll ja Valvas on avatud R-P kell 10-18. Lennusadama angaar on suletud kuni 2024 mai.

Vaata kaarti