Lennusadama jahisadam heiskas maailma keskkonnapäeval sinilipu

Täna, 5.juunil heiskas jahisadama ülem Lauri Väinsalu Lennusadama lipumasti 2023. aasta ökomärgise „Sinilipp“. Rahvusvahelist ökomärgist Eestis esindava Eesti Vetelpäästeseltsi juhatuse liige Gert Teder ütles, et see lipp on rahvusvaheliselt üheselt mõistetav keskkonnahoiu kvaliteedimärk.

„Kui inimene tuleb oma jahiga „Sinilippu“ kandvasse sadamasse sisse, siis ta teab, et saab teatud kvaliteediga teenuse ning et tema võõrustamine on korraldatud keskkonnasõbralikult. „Sinilipp“ on hinnatud turundusargument turismipiirkondades, kus ranna ja merevee puhtus on järjest suuremaks probleemiks muutumas,“ rääkis Teder.

Ökomärgis antakse taotlejatele üheks hooajaks, lipp heisatakse üle Euroopa enamasti 5. juunil, maailma keskkonnakaitse päeval või navigatsiooni- või suplushooaja alguses. „Sinilipu“ tingimuste täitmist kontrollitakse hooaja jooksul. Tänavu said Eestis „Sinilipu“ üks sadam, kaks randa ja kaheksa turismiga tegelevat veesõidukit.

Lennusadama jahisadama korrapidaja Siiri Pajo ütles, et „Sinilipu“ taotlemiseks tuleb täita päris mahukas dokumentatsioon, osaleda rahvusvahelistel konverentsidel ning maksta organisatsiooni aastamaksu.

„Õnneks vastab Lennusadama jahisadam nagunii kõigile „Sinilipu“ taotlemisel esitatavatele nõuetele. Meil on kõik keskkonnasõbralik ja turvaline, nii et lipu taotlemiseks me midagi eraldi tegema või ehitama ei pidanud,“ ütles Pajo.

Keskkonnamärgist „Sinilipp“ annab välja rahvusvaheline keskkonnahariduse fond Foundation for Environmental Education (FEE) ning üle maailma kannab sinilippu 5036 sadamat, randa ja laeva 51 riigis.

Foto: Jaano-Martin Ots

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Eesti Meremuuseumi uus näitus „Kunstnik sadamakail. Friedrich Tammiku kaptenipildid“ Lennusadamas

Alates 15. septembrist on avatud Eesti Meremuuseumi uus näitus Lennusadamas „Kunstnik sadamakail“, mis on pühendatud kaptenipiltide maalijale Friedrich Tammikule.

15. September

Osale Läänemere perepäeval

2. septembril toimub Lennusadama välialal Läänemere perepäev. Kell 13-18 on kõigil soovijatel võimalik külastada Soome Keskkonnainstituudi SKYE uurimislaeva Aranda. Lisaks on rohkelt mere- ja keskkonnateemalisi tegevusi ja meelelahutust kogu perele.

17. August

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud Muuseum avatud T–P 10–18; esmaspäeviti suletud. 23.12 10-17; 24.12, ja 25.12 suletud; 26.12 ja 31.12 10-17

Vaata kaarti