Laevaga turvaliselt merele

 • Koolieelikutele (6-7 aastased) ja 1-4. klassile. Viiakse läbi maist oktoobrini
 • Kestus: ≤ 90 min, mis sisaldab 30 min tegevusi sadamas, 30 min laevasõitu ja kuni 30 min liikumist Lennusadamast kaile ja tagasi. Peale seda on võimalik külastada muuseumit Lennusadama vesilennukite angaaris.
 • Grupp koguneb angaari fuajees kassa juures, kus tasutakse tunni eest ja seejärel liigub grupp iseseisvalt kaile muuseumilaev Valvase juurde, kus ootab tunni läbiviija.
 • Grupi suurus: korraga mahub laevale 12 õpilast ja üks õpetaja. Kui on rühma/klassi suurus ≤24 õpilast, jagatakse grupp kaheks: üks alustab sadamaalal, teine merel, hiljem vahetus.
 • TÄHTIS! Tund toimub õues, vajalik on ilmale vastav riietus! Mere ääres on alati jahedam ja tuulisem kui sisemaal ja linnatänavail – võtke kindlasti kaasa tuule eest kaitsev soe lisakiht! Meresõitu ei toimu, kui puhub põhjatuul alates 15 m/s.
 • Tund toimub eesti keeles
 • Hind: 8 eurot/õpilane

Selle seiklusliku muuseumitunni eesmärk on tuua lapsed mere äärde, et avardada nende silmaringi ja teadlikkust merepääste teemal. Lastele tutvustatakse sadamaalal turvalist liikumist ja käitumist merel ja mere ääres. Oma ala asjatundjad tutvustavad vee ääres olevaid merepääste vahendeid. Läbitakse praktiline koolitus, et kõik oskaksid hädaolukorras käituda ja päästevahendeid kasutada. Tutvutakse päästevahenditega ning harjutatakse päästevesti selgapanekut.

Tunni kulminatsiooniks on väikelaevaga mereleminek ja sealse päästevarustuse tutvustus. Lastel on võimalus kaptenimütsi proovida ja ise rooli keerata ning tajuda, kuidas laev rooli pöörates käitub. Abi proovitakse kutsuda raadio teel kui ka muul viisil.

Mereohutuse põhitõdesid jagav eriprogramm sobib väga hästi lasteaia või kooliaasta lõpetamiseks!

Programmi lõpus oskab õpilane:

 • käituda veekogul ja selle ääres turvaliselt ning märgata seal ohuolukordi;
 • aidata ohtu sattunud inimesi nii, et oleks tagatud iseenda ohutus;
 • kasutada päästevahendeid eesmärgipäraselt;
 • järgida veesõidukite kasutamisel vajalikke ohutusnõudeid;
 • kutsuda vajadusel abi;
 • merel orienteeruda lihtsamate maamärkide abil.

Programmi õpiväljundid on kooskõlas koolieelsete lasteasutuste ja põhikooli riikliku õppekavaga. Tund viiakse läbi koostöös Meretaksoga.

Soovituslik on pärast programmis osalemist kordamiseks kasutada merepääste värvipilte e-koolikotist.

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Isadepäeval tutvustab meremuuseum merepääste maailma

Meremuuseum korraldab isadepäeval perepühapäeva „Merepääste maailm“. Selle käigus saavad pisemad ja suuremad meresõbrad tutvuda vetelpäästjate, nende meeskonnaliikmeteks olevate vetelpäästekoerte ning merepääste varustusega.

09. November

Ootame pakkumusi Lootsi laeva vraki halli projekteerimiseks ja ehitamiseks

Neljapäevaks, 27. oktoobriks kella 12.00ks ootame taotlusi koos kvalifitseerimisdokumentidega osalemiseks riigihankel Lootsi laeva vraki konserveerimishalli projekteerimiseks ja ehitamiseks. Sellele järgnevalt määratakse pakkumuste esitamise tähtaeg kvalifitseerunud osalejatele.

13. Oktoober

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T–P 10–18; esmaspäeval suletud. 23.,25. ja 31.12 avatud 10-17; 24. ja 26.12 ning 1.1.2023 suletud

Vaata kaarti