Laevaga turvaliselt merele

 • Koolieelikutele (6-7 aastased) ja 1-4. klassile. Viiakse läbi maist oktoobrini
 • Kestus: ≤ 90 min, mis sisaldab 30 min tegevusi sadamas, 30 min laevasõitu ja kuni 30 min liikumist Lennusadamast kaile ja tagasi. Peale seda on võimalik külastada muuseumit Lennusadama vesilennukite angaaris.
 • Grupp koguneb angaari fuajees kassa juures, kus tasutakse tunni eest ja seejärel liigub grupp iseseisvalt kaile muuseumilaev Valvase juurde, kus ootab tunni läbiviija.
 • Grupi suurus: korraga mahub laevale 12 õpilast ja üks õpetaja. Kui on rühma/klassi suurus ≤24 õpilast, jagatakse grupp kaheks: üks alustab sadamaalal, teine merel, hiljem vahetus.
 • TÄHTIS! Tund toimub õues, vajalik on ilmale vastav riietus! Mere ääres on alati jahedam ja tuulisem kui sisemaal ja linnatänavail – võtke kindlasti kaasa tuule eest kaitsev soe lisakiht! Meresõitu ei toimu, kui puhub põhjatuul alates 15 m/s.
 • Tund toimub eesti keeles
 • Hind: 1-12 osalejat 96 €; 13-24 osalejat 192 €; 25-36 osalejat 288 €
 • Selle seiklusliku muuseumitunni eesmärk on tuua lapsed mere äärde, et avardada nende silmaringi ja teadlikkust merepääste teemal. Lastele tutvustatakse sadamaalal turvalist liikumist ning käitumist merel ja mere ääres. Asjatundlikud läbiviijad tutvustavad vee ääres olevaid merepääste vahendeid ning harjutatakse ka päästevesti selgapanekut. Lapsed läbivad praktilise koolituse, et osata hädaolukorras käituda ja päästevahendeid kasutada.

Tunni kulminatsiooniks on väikelaevaga mereleminek ja sealse päästevarustuse tutvustus. Lastel on võimalus kaptenimütsi proovida ja ise rooli keerata ning tajuda, kuidas laev rooli pöörates käitub. Abi proovitakse kutsuda raadio teel kui ka muul viisil.

Mereohutuse põhitõdesid jagav eriprogramm sobib väga hästi lasteaia või kooliaasta lõpetamiseks!

Programmi lõpus oskab õpilane:

 • käituda veekogul ja selle ääres turvaliselt ning märgata seal ohuolukordi;
 • aidata ohtu sattunud inimesi nii, et oleks tagatud iseenda ohutus;
 • kasutada päästevahendeid eesmärgipäraselt;
 • järgida veesõidukite kasutamisel vajalikke ohutusnõudeid;
 • kutsuda vajadusel abi;
 • merel orienteeruda lihtsamate maamärkide abil.

Programmi õpiväljundid on kooskõlas koolieelsete lasteasutuste ja põhikooli riikliku õppekavaga. Tund viiakse läbi koostöös Meretaksoga.

Soovituslik on pärast programmis osalemist kordamiseks kasutada merepääste värvipilte e-koolikotist.

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Meremuuseumisse jõudis suurtükilaev Lembit mudel

Suurtükilaev Lembit ehitusaasta                                        1908 ehituskoht                                         Sankt-Peterburg, Venemaa kiirus                                                    12 sõlme mootor                                                2 aurumasinat (800 hj) pikkus                                                  66,5 m laius                                                      10,9 m süvis                                                     2,2 m veeväljasurve                                   1100 t meeskond                                         148 (9-10 ohvitseri) relvastus             2×1-120 mm, 4×1-75 mm, 1×1-37 mm suurtükki ja kuni 60 meremiini 1927. aastal lammutati suurtükilaev Lembit I maailmasõja lõpus, 1918. aastal jäi Balti […]

01. Juuni

Meremuuseum otsib fotosid, mälestusi ja esemeid Naissaare ajaloost

Seoses Naissaarele rajatava Meremuuseumi uue püsiekspositsiooni ja külastuskeskusega Nargen Nord kutsub muuseum inimesi üles edastama infot Naissaare ajaloo erinevate etappide kohta. Pakkuda võib fotosid, esemeid, joonistusi, skeeme, jooniseid, projekte, kaarte, kirjeldusi, mälestusi ja muud infot.

24. Mai

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud Muuseum avatud E–P 10–19; 23. & 24.6 avatud 10-17

Vaata kaarti