Selle seiklusliku muuseumitunni eesmärk on tuua lapsed mere äärde, et avardada nende silmaringi ja teadlikkust merepääste teemal. Lastele tutvustatakse sadamaalal turvalist liikumist ja käitumist merel ja mere ääres. Oma ala asjatundjad tutvustavad vee ääres olevaid merepääste vahendeid. Läbitakse praktiline koolitus, et kõik oskaksid hädaolukorras käituda ja päästevahendeid kasutada. Tutvutakse päästevahenditega ning harjutatakse päästevesti selgapanekut.
Tunni kulminatsiooniks on väikelaevaga mereleminek ja sealse päästevarustuse tutvustus. Lastel on võimalus kaptenimütsi proovida ja ise rooli keerata ning tajuda, kuidas laev rooli pöörates käitub. Abi proovitakse kutsuda raadio teel kui ka muul viisil.
Mereohutuse põhitõdesid jagav eriprogramm sobib väga hästi lasteaia või kooliaasta lõpetamiseks!
Programmi lõpus oskab õpilane:
Programmi õpiväljundid on kooskõlas koolieelsete lasteasutuste ja põhikooli riikliku õppekavaga. Tund viiakse läbi koostöös Meretaksoga.
Soovituslik on pärast programmis osalemist kordamiseks kasutada merepääste värvipilte e-koolikotist.
Kõiki algavaid puhkepäevi saate nautida ka meie juures. Iga päev olete oodatud seiklema merenduse lähiajaloo lainetel vesilennukiangaaris ja muuseumilaevadel. Samuti uudistama vaateid ja maitseid sadamakail avatud kohvikus. Veel saate mängida meie välialal Lennusadama ajaloole pühendatud nutimängu, mille osalejate vahel loosime meresõidu tervele seltskonnale. Vesilennukiangaar ja muuseumilaevad ning Lennusadama kohvik MARU on avatud pidupäevadel kell 10-17 […]
Lennusadama jahisadama kail tervitati Thomas Franki ja Jevgeni Dernovoid, kes nädal aega tagasi alustasid mereretke Soomaalt Tallinnasse ühepuulootsikuga ehk haabjaga.
Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn
Avatud E–P 10–19; 20.08 avatud 10-17
Vaata kaarti