7.-12. klassile
Kestus: kuni 90 minutit. Osa tunnist toimub õues, riietuda vastavalt.
Muuseumitunni eesmärk on tutvustada õpilastele tuulte ja hoovuste teket ning kasutamist ajaloolistel merereisidel Kon-Tiki ekspeditsiooni näitel.
Läbi aegade on inimesed seilanud mööda meresid ja ookeane. Mis aga paneb laevad merel liikuma ja kuidas leida keset lõputut sinist välja õige tee? Tunnis selgitakse välja, kuidas temperatuur ja vee soolsus on seotud tuulte ja hoovustega, harjutatakse koordinaatide abil laeva teekonna määramist, tutvutakse Kon-Tiki eksperimentaal-arheoloogia looga ning uuritakse navigatsioonivahendite arengut. Tund algab õues.
Muuseumitunni temaatika, praktilised tegevused ja valitud aktiivõppemeetodid on eakohased, muutudes vastavalt õpilaste vanusele spetsiifilisemaks ja keerulisemaks.
Riikliku õppekavaga kooskõlalised õpiväljundid
Alates 15. septembrist on avatud Eesti Meremuuseumi uus näitus Lennusadamas „Kunstnik sadamakail“, mis on pühendatud kaptenipiltide maalijale Friedrich Tammikule.
2. septembril toimub Lennusadama välialal Läänemere perepäev. Kell 13-18 on kõigil soovijatel võimalik külastada Soome Keskkonnainstituudi SKYE uurimislaeva Aranda. Lisaks on rohkelt mere- ja keskkonnateemalisi tegevusi ja meelelahutust kogu perele.
Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn
Avatud Muuseum avatud E–P 10–19; Alates oktoobrist esmaspäeviti suletud
Vaata kaarti