Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

  Suur Tõll läks dokki

  Täna, 22.veebruaril liikus oma kai kohalt Jäämurdja “Suur Tõll” ja suundus Kopli poolsaarele planeeritud dokkimiseks ehk hooldustöödeks: laevakere veealuse osa korraliseks ülevaatuseks, puhastamiseks, remondiks ja värvimiseks. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis juba 08.03 on jäämurdja Suur Tõll tagasi Lennusadamas ja avatud külastajatele. Seni ootame kõiki muuseumikülastajaid lisaks Lennusadama angaari ja sealsete väljapanekute kõrval uudistama meie teisi muuseumilaevu – Valvast , Mare ja teisi.

  Jäämurdja Suur Tõll on Eesti kõige vanem ja väärikam muuseumilaev ja on üks kolmest Läänemerel säilinud 20. sajandi alguse aurik-jäämurdjast. Laev ehitati 1914. aastal Vulcan Werke AG laevatehases keiserlikul Saksamaal Stettinis (tänapäeval Szczecin, Poola).

  Kunagi maailma võimsaimate jäämurdjate sekka kuulunud aurik on sõitnud nii Tsaari-Venemaa, Soome, Nõukogude Liidu kui ka Eesti Vabariigi lipu all ning kandnud nimesid Tsar Mihhail Fjodorovitš, Volõnets, Wäinämöinen ja Suur Tõll.

  Pikem ülevaade Suure Tõllu ajaloost: Jäämurdja lugu – Lennusadam (meremuuseum.ee)

  Foto: Roman Matkiewicz

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info