Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

  Lennusadamas degusteeriti merre uputatud šampanjat

  Eile, 15.oktoobril, leidis Lennusadama ajutise näituse „Sex & the Sea“ raames aset eksklusiivne šampanjaõhtu, kus muuhulgas degusteeriti Eestis ainukordset merre uputatud šampanjat.

  Drappieri šampanjamaja toodangut tutvustanud Kristel Voltenbergi sõnul sobis Lennusadam koos Eesti oma allveelaeva ja näitusega „Sex & the Sea“ suurepäraselt kohaks, kus esitleda esmakordselt Eestis underwater ehk tahtlikult merepõhja küpsema uputatud šampanjat. Külastajatele avanes ainulaadne kogemus võrrelda omavahel keldris ja samakaua merepõhjas liivasängis arenenud vahuveine.

  „Usutavasti Vana-Roomast pärit laevade ristimise kombe kohaselt kasutatakse ohvriannina tänapäeval šampanjat, mille pudel peaks seejuures heaks õnneks purunema kohe esimesel korral. Tavaks on ristsetel kasutada roosat šampanjat, mille värvus imiteerib inimverd. Šampanjapudeli kork aga säilitatakse spetsiaalsel alusel koos ristsete kuupäeva, ristiema nime ja pildiga, et saata alust igal selle meremiilil ning meenutada meestele laevas ootama jäänud ema, armsamat või õde. Nii jõuab mere, meremeeste, laevade, naiste ja šampanja teema paratamatult otsapidi kokku. Tegelikult lausa luuleliselt ning iga selline kohtumine on kui omaette lugu. Eilsel õhtul osalenute abiga lõime kindlasti killukese šampanjaajalugu siinsamas Eestis,” rääkis Kristel Voltenberg.

  Merest ja meremeestest kõneles šampanjaõhtul ka Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen. Õhtut täiendas naiseliku iluga Ulaka Kaunitari pesudemonstratsioon.

  Näitus „Sex & the Sea“ jääb Lennusadamas avatuks 19. jaanuarini 2020.

  Fotod: Hendrik Osula

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info