Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

  Lennusadamas ristiti Antarktika jaht

  Lennusadama jahisadamas ristiti polaarlaevaks eestlaste Antarktika ekspeditsiooni jaht, mis sai 200 aastat tagasi Antarktise avastanud Saaremaal sündinud maadeavastaja järgi nimeks Admiral Bellingshausen.

  Tseremoonial sõna võtnud peaminister Jüri Ratas ja kultuuriminister Tõnis Lukas tänasid ekspeditsiooni korraldajaid – Eesti Meremuuseumit, Thetis Ekspeditsioone ja kõiki ettevõtjaid Antarktika avastamise tähtpäeva väärilise tähistamise eest Eestis ja maailmas.

  Ekspeditsiooni juhi Tiit Pruuli sõnul alustatakse 20 riiki läbivat reisi täpselt kuu aja pärast. “Nii nagu Fabian Gottlieb von Bellingshauseni reisi puhul on ka meie alguspunktiks Kroonlinn,” rääkis Pruuli.

  Laeva ristis jääkamakaga polaarlaevaks teleajakirjanik Eeva Esse. Eesti Meremuuseumi direktori Urmas Dreseni sõnul on selle populaarteadusliku ekspeditsiooni eesmärgiks tuua nii teadus kui ka mereajalugu rahvani, mistõttu sobib Eeva Esse suurepäraselt ka ettevõtmise patrooniks. “Mitmes Euroopa sadamalinnas toimuvatel foorumitel osalevad nii kaasasõitvad Eesti teadlased kui ka asjatundjad Eesti Meremuuseumi partnerorganisatsioonidest,” sõnas Dresen.

  Ristimistseremooniale järgnenud vastuvõtul tehti teatavaks Telia plaan anda sügisest eetrisse 10-osaline ekspeditsiooni kajastav telesari, mille toodab Ruut. Saatejuhtideks on kaks jungat, Eesti Mereakadeemia kursandid Julius Tarand ja Karolina Vaino. “Ka Bellingshausen läks merekooli juba 10-aastaselt, mistõttu ongi saatejuhi oluline roll usaldatud just noortele,” lausus Tiit Pruuli.

  Toetajate sõnavõttudest jäi kõlama tänu inspiratsiooni eest, mis on ekspeditsiooniplaan juba andnud tegelemaks kliimamuutuste küsimusega üha laiahaardelisemalt. Laev saab päikesepaneelid Enefit Greenilt ja uut purje toetab Tallink. Polaaruurija Enn Kaup andis reisile kaasa Antarktikat käsitlevad raamatud ning Petrone Print raamatud riikidest, mida jaht läbib.

  Veel lastitakse Lipuvabriku lipuehteis jahi pardale Tartu Milli kama, Kafolt kohviube viimaks need tagasi sinna, kust kohv kunagi pärines, soolast ja magusat Orklalt ja Tactical Foodpackilt, ravimeid Apothekalt, vormi- ja tormiriideid Baltikalt, Sportlandilt ja Suva sokivabrikult ning palju häid soove ristimistseremoonial osalenud inimestelt ja teistelt toetajatelt, sh. Sillamäe Sadam ja Go Grupp. Vastuvõtul pakuti esmakordselt Liviko loodud Admiral Bellingshauseni vodkat.

  Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

  Save preferences More info