Font size

Line height

Contrast

Other

Liitu uudiskirjaga

    Meremuuseum avas Lennusadamas ainulaadse elamusruumi

    Meremuuseum avas Lennusadamas ainulaadse elamusruumi

    Kuidas laevavrakke ja veealuseid objekte leitakse ja uuritakse? Mida üks allveerobot näeb ja teha suudab? Selleks, et teada saada, ei pea ise vee alla sukelduma. Tule ja sukeldu parem uhiuude Lennusadama näitusesaali – allveearheoloogia elamusruumi.

    Allveearheoloogia elamusruumis ootab sind põnev veealune maailm, mida tutvustavad suured interaktiivsed projektsioonipinnad ja Eesti oma allveerobot U-Cat.

    Meremuuseumi jaoks on merearheoloogia olnud aastakümneid üks olulisemaid uurimisvaldkondi. 2018. aastal möödub 40 aastat esimestest merel tehtud uurimistest. Aastate jooksul on välitööde käigus otsitud ja leitud kümneid ja kümneid laevu, tehtud näitusi, kirjutatud artikleid ja raamatuid. Nüüd tuuakse külastajateni üks viimaste aastate suuremaid ettevõtmisi. Eesti Meremuuseumi osalusel toimunud Arrowsi projekti põnevaid materjale. Projekti keskmes oli allveearheoloogiliste robotisüsteemide loomine maailmamere uurimiseks.

    Näitus on põnev ja kaasahaarav – külastaja saab suurtel puutetundlikel projektsioonipindadel tutvuda merearheoloogia tööetappidega ning U-Cati saavutustega. Esmakordselt Eesti muuseumimaastikul on võimalik kohapeal ise värvimisleht värvida ja see 4D skanneriga sisse skaneerida. Seejärel ilmub joonistus seinaprojektsioonile ehk justkui ärkab ellu ning seda on võimalik liigutada.

    Elamusruum on avatud: 06.12.2017-02.09.2018

    Näitust toetavad: Eesti Teadusagentuur ning Haridus- ja Teadusministeerium

    Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

    Save preferences More info