Tervetuloa Viron merimuseon Lentosataman venesatamaan!

59°27.2’ N 24°44.1’ E
+372 502 2877
VHF 74

Uudiset

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Cover for Lennusadama jahisadam/ Seaplane Harbour marina
1,365

Comment on Facebook

Ilus sinine! 🌊

Praktikapäeviku sissekanne #2

Ahoi!

Aprilli saabumine ei tähendanud sel aastal sugugi kevadsoojuse kohale jõudmist. Ilm oli heitlik, tõeline sulakuu, mille finaaliks oli 23. aprillil maha sadanud paks lumevaip.

Soojade ilmade viibimine tähendas sadamale, et kevadtöödega alustamine venis ning toimetuste jaoks, mis vajasid veeühenduse taastamist – nagu kaide mustusest puhastamine, tuli riskida torude puruks külmumisega öisel ajal. Veeühendused sai tagatud kuu keskpaigaks ja õnneks suurt midagi ei juhtunud.

Suuremate välitöödega tegime algust kuu keskpaigas. 14. aprillil alustasime ujuvkai B3 betoonpinna ja sellele kinnituvate poomide laudise puhastamist pinnasepesuriga. Betooni ja laudiste puhastamine nõuab hoolt ja vaeva. Kiirustades ei saa pinda puhtaks, aga liiga aeglaselt liikudes jäävad pesurijäljed laudisele/betoonile. Tegemist on töömahuka käsitööga – ühe ujuvkai puhastamiseks kulub terve tööpäev. Õnneks ulatasid abikäe Merekooli õppurid ning kaid said nädalaga enamvähem puhtaks.

14. aprillil sai päikselist ja rahulikku ilma ära kasutades tehtud ka esimene mere- ja õppesõit Orkaan II-ga Tallinna lahel. Äraütlemata tore oli. Orkaan II tundub iseloomuga merekindel alus, mis vajab kursil püsimiseks päris palju roolimist. Temaga saab peagi lähemat tutvust teha, kui Karl hakkab õppesõite mais korraldama. Ootan neid sõite ja harjutusi suure huviga.

Aprillikuu tipphetkeks oli staapelplatsil asuvatele purjejahtidele mastide peale tõstmine 27. aprillil. Selle auks oli eelneval päeval sadamasse saabunud kaks külalisalust Soomest ning tõstepäeval ilmus sadamaakvatooriumisse hallhüljes.

Lauri ja Siiri olid tõstmiseks koostanud põhjaliku lahingplaani ning mul jäi üle vaid perimeetrile tõkked seada, et pahaaimamatud jalutajad tõstetsooni ei satuks ning Taavit ja Siirit tõstetööde juures assisteerida või sadamakliente abistada kui neil käepaar juhtus puudu jääma. Kokku sai tõstetud mastid 15 alusele. Üks alus (Flightful) sai ka vette tõstetud. Mastide valik oli päris kirju, oli mida vaadata ja tähele panna. Tore oli näha kuidas purjetajate seltskond kenasti kokku hoiab, üksteist toetab ja abistab kui kellelgi endal nõust ja jõust jäi väheks. Juba järgmisel reedel algab aluste vette tõstmine – aktiivelu sadamas võib loodetavasti lõpuks alata.

#lennusadam #eestimeremuuseum #lennusadamajahisadam #meremuuseum #praktika #hiiumaaametikool #kogemusedkogueluks #paadimees

Paks Margareeta – Eesti Meremuuseum
See MoreSee Less

Load more