Lennusadamas meenutatakse 1944. aasta suurpõgenemist

22. septembril näidatakse Lennusadamas Helga Meritsa dokumentaalfilmi Eestist põgenenud lastest ja nende perekondadest Lõuna-Saksamaal Geislingeni põgenikelaagris. Avatud on audiovisuaalne näitus „1944 – SUUR PÕGENEMINE“, mis räägib seitsme eestlase lood.

Filmi “Coming Home Soon: The Refugee Children of Geislingen” näidatakse kogu muuseumi lahtiolekuajal, kell 10-19. 50-minutiline film on inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega.

„22. septembri kuupäeval on seos ka näitusega. Kaks tõsielul põhinevat tegelaskuju, koolilaps Ilon ja mereväeohvitser August olid sunnitud sel kuupäeval 1944. aastal oma põgenemistee ette võtma. Nemad jõudsid sihtkohta,“ rääkis näituse kuraator Krislin Kämärä Eesti Meremuuseumist. Kämärä lisas, et Lennusadama püsiekspositsioonis saab näha ka kahte põgenikepaati, millega võeti ohtlik reis ette Soome ja Rootsi.

Põgenike mälestusnädalast võttis osa ka MTÜ Thetis Ekspeditsioonid ja Eesti Meremuuseumi koostöös toimuv populaarteaduslik ekspeditsioon teel Antarktikasse. EELK peapiiskop Urmas Viilma osalusel meenutati „Admiral Bellingshauseni“ pardal traagilisi sündmuseid ja udusel Porto reidil kõlas laevavile. Laeval filmitud kaadreid on kasutatud ka näitusel Lennusadamas.

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Lennusadama jahisadama hooaeg avatakse merepääste demoga merel

28.mai õhtul kell 19 saab näha eskaadrisõitu Lennusadamast Tallinna lahele, kus toimub päästevarustuse demo. Sündmusega avatakse Lennusadama jahisadama hooaeg ning Meremuuseumi mereteadmisi jagav ürituste sari Merd Mööda Matkama.

27. Mai

Lennusadama sünnipäeva märgib raamat vesilennukitest

12.mail avatakse peale eriolukorda taas Lennusadam. Samal päeval täitub Lennusadama 8. sünnipäev, mida tähistatakse kell 16.00 algava online raamatuesitlusega „Vesilennukid Lennusadamas“.

11. Mai

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
info@lennusadam.eu
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud iga päev 10.00-19.00. 31.mail 10.00-17.00

Vaata kaarti