Linnalaagrid

04-lastele-ja-peredeleLennusadama linnalaagrid toimuvad neli korda aastas koolivaheaegadel – oktoobris, märtsis, aprillis, juunis ja augustis –, kestavad korraga kolm päeva. Tegemist on keelekümbluslaagriga. Programm on alati põnev ja sisukas: toimuvad juhitud tegevused, külastame teisi muuseume ja kutsume huvitavaid külalisi enda juurde. Loomulikult jääb aega ka mängida ja meisterdada. Linnalaagrid on üldiselt seotud muuseumis eksponeeritava hooajanäitusega, kuid näituste vahelisel perioodil keskendume merele ja püsiekspositsioonile.

Vaata linnalaagrite toimumisi meie kalendrist! 

27.-29. aprillil toimuvasse laagrisse registreerumine lõppenud!

27.-29.04 laager “Laeva elu, elu laeval”. Alateema: Mereametid. Laevapoisid

Eesmärk on: tutvustada lastele erinevaid meremeeste ameteid nii purje-, sõja- kui ka aurulaeval. Laagris õpivad lapsed tundma erinevate töötubade ja rollimängud vahendusel meremeeste elu ja olu ning erinevaid töid. Näiteks kehastutakse kapteniks ja õpitakse navigeerimist või hoopis laeva kokaks ja õpitakse tegema (Suure Tõllu või Valvasel) kambüüsis süüa. Kohtutakse kunagise komandöriga ja kuulatakse tema mälestusi sõjalaeva elust. Tehakse katseid, kas või miks laev ujub või upub. Õigete meremeeste kombel käiakse purjelaev Hoppetiga mereretkel.

Tulevased linnalaagrid:

13.-15.06 laager “Laeva elu, elu laeval”. Alateema: Allveedetektiivid.

Eesmärk on tutvustada lastele merearheoloogi tööd ja merearheoloogiat kui ajaloo uurimisvaldkonda. Lapsed saavad laagris tutvuda allveearheoloogi varustuse ja töö eripäraga. Kohtutakse Eesti Meremuuseumi merearheoloogide Priit Lätti ja Liisa Randmaaga ning tutvutakse nende tegemistega. Minnakse vaatama nii uurimislaeva Mare kui ka väga vana vrakki – koget. Hea ilma korral saavad lapsed minna ujuma ning teevad oma uurimistöö – otsivad mereleide rannast nagu tõelised ajaloouurijad.

 

14.-16.08 laager “Laeva elu, elu laeval”. Alateema: Musta lipu all.

Laagri eesmärgiks on tutvustada lastele merel reisimise varjukülgi ja ohte, mis on varitsenud meremehi ja hukutanud laevu nii vana ajal kui ka tänapäeval. Lapsed saavad laagris proovida laeva vallutamist või selle kaitsmist ning pidada aardejahti. Ühiselt arutletakse, missuguseid tagajärgi toob mereröövlite tegevus ja missugune nende elu on.

 

23.-25.10 laager “Laeva elu, elu laeval”. Alateema: Kuulsad mereretked.

Eesmärk on tutvustada lastele kuulsamaid merereise ja tähtsamaid avastusretki. Laagris saab teada, kes olid esimesed meresõitjad, kes jõudsid Ameerikasse. Samuti kes nägi esimesena Antarktikat? Missugune Eesti purjekas purjetas esimesena üle Atlandi ookeani? Missugune Eesti laev on teinud ümbermaailma reisi? Miks üldse meremehed on läinud maailma laevadel avastama? Lisaks sellele saab laagris õppida veel mereohutust ja teada selle olulisusest merereisi ajal.

 

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Meremuuseumi uus näitus räägib Vabadussõja algusest merel

Wessexi krahvi ja krahvinna poolt Lennusadamas pidulikult avatud näitus „Operatsioon Red Trek. Eesti vabaduse kaitsel“ tõstab esile Briti Kuningliku laevastiku osatähtsust Eesti Vabadussõja alguskuudel.

10. Oktoober

Lennusadam võõrustab Ironman Tallinnat

1.-5. augustini toimuv raudmehe võistlus toob Tallinnasse ligi 3000 külalist. Muuseumi lahtiolekuaeg pikeneb, liiklus- ja parkimiskorraldus on muudetud.

31. Juuli

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

+372 620 0550 (E–R kl 9–17)
info@lennusadam.eu
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud :muuseum on avatud T-P 10.00-18.00, E suletud

Vaata kaarti