Meremuuseum on ajutiselt suletud

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on Eesti Meremuuseumi Paks Margareeta ja Lennusadam ajutiselt suletud alates 1. märtsist.

Piirangute tõttu lükatakse edasi muuseumitunnid kõigis vanuseastmetes. Suletud on ka muuseumipoed, kuid huvilisi teenindab e-pood.

„Niivõrd suure muuseumi töösse rakendamine, nagu seda on Lennusadam, aga ka Paks Margareeta, on ressursimahukas. Kui me ei saa muuseumitunni toimumisega paralleelselt teisi külastajaid majja lubada, siis ei ole hoonete lühiajaline avamine lasteaia ja kuni 4. klassi õpilastele mõistlik,“ selgitas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

Dresen lisas, et edasi lükkub ka uue näituse avamine Eesti mereväe- ja luureohvitserist Bruno Linnebergist. ”Huvilistele on küll juba kättesaadav sel teemal värskelt ilmunud Reet Naberi ja Arto Olli raamat, kuid näitusele tulek jääb piirangute lõppu ootama. Ühes näituseavamisega tuleb edasi lükata esimesel Eesti merendusajaloo teemaliste üliõpilastööde konkursil ära märgitud tööde autoritele tunnustuse üleandmine,” rääkis Dresen.

Lennusadama välialal on soovijatele avatud mänguväljak ja kailt saab vaadata muuseumilaevu. Angaaride teisel korrusel avatud kohvik Maru pakub kohapeal esmaspäevast reedeni lõunasööki kella 11–14 ning toidu koju või kontorisse tellimise võimalust.

Pärast piirangute lõppu on Lennusadamas 25. aprillini avatud Ameerika Loodusloomuuseumi näitus „Tundmatu ookean“ ning 18. juulini näitus „Läänemeri maailmameres“. Paksus Margareetas eksponeeritakse Katrin Karu näitus-müüki „Veetee“ kuni 18. aprillini.

Foto Kaupo Kalda.

Uudised

Sündmused

Vaata kalendrit

Korralda oma sündmus

Teeme koos sündmuse, millest räägitakse veel kaua!

Vaata lähemalt

Uudised

Isadepäeval tutvustab meremuuseum merepääste maailma

Meremuuseum korraldab isadepäeval perepühapäeva „Merepääste maailm“. Selle käigus saavad pisemad ja suuremad meresõbrad tutvuda vetelpäästjate, nende meeskonnaliikmeteks olevate vetelpäästekoerte ning merepääste varustusega.

09. November

Ootame pakkumusi Lootsi laeva vraki halli projekteerimiseks ja ehitamiseks

Neljapäevaks, 27. oktoobriks kella 12.00ks ootame taotlusi koos kvalifitseerimisdokumentidega osalemiseks riigihankel Lootsi laeva vraki konserveerimishalli projekteerimiseks ja ehitamiseks. Sellele järgnevalt määratakse pakkumuste esitamise tähtaeg kvalifitseerunud osalejatele.

13. Oktoober

Vanemad uudised
Sulge kaart

Kontakt

Tellimused:+372 620 0550 (E–R kl 9–17), v.a. riigipühadel
booking@meremuuseum.ee
Vesilennuki tee 6, Tallinn

Avatud T–P 10–18; esmaspäeval suletud

Vaata kaarti